На Херсонщині вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

Відчуваючи свою безпосередню причетність до пам’ятних лютневих днів сьогодні херсонці вийшли на площу Свободи аби вшанувати відвагу, силу духу й жертовність громадян, які вийшли на мирний протест і віддали своє життя на Майдані (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Сьогодні, 20 лютого в обласному центрі на площі Свободи відбувся мітинг до Дня Героїв Небесної Сотні за для вшанування подвигу Героїв, які віддали своє життя під час Революції гідності.

На Херсонщині вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

Участь у мітингу взяли керівництво міста та області, військові, молодь, волонтери і небайдужі херсонці. Серед них були і воїни — захисники, херсонці, які повернулись із зони проведення бойових дій на території Дебальцево і сьогодні отримали медалі.

Урочистості розпочались з виконання державного Гімну України.

На Херсонщині вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

Перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Валентина Січова звернулась до учасників мітингу із закликом не забувати Героїв та продовжувати їх справу: «Сьогодні ми вшановуємо пам’ять 100 найвідважніших та сміливіших чоловіків, які постали проти системи з бажанням жити в європейській Україні. Вороги намагаються шматувати країну та сіють розбрат серед населення, але ми повинні об’єднатись, бути сміливими і відстояти свої кордони. Маленькі кроки спроможні стати великою справою».

Ведучі розповіли про Героїв Небесної сотні, які першими віддали своє життя на Майдані Незалежності, серед яких вірменин Сергій Нігоян, білорус Михайло Жізневський, українці Роман Сеник та Юрій Вербицький.

На Херсонщині вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

Серед активістів Майдану згадали й волонтера з Херсону- Валентину Крицак, яка не змогла побороти хворобу та через це пішла з життя. Вона запам’яталась, як людина що вважала допомогу армії однією з найважливіших справ істинних патріотів своєї держави. Для рідного міста та для херсонських захисників Валентина назавжди залишиться справжнім героєм.

На Херсонщині вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

Перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Валентина Січова вручила нагороду Президента України рідним волонтерки — орден «За заслуги» ІІІ ступеня Валентині Крицак (посмертно) за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, справу консолідації українського суспільства, багаторічну сумлінну працю.

Також не забули і про Андрія Наливайко, учасника херсонського майдану, який зараз боронить країну на Сході. Звідти він передав відео-привітання для усіх мешканців Херсонщини.

На Херсонщині вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

Боротьба за незалежність, яка завершилась на Майдані і розпочалась на Сході — триває до тепер, тому херсонцям продемонстрували уривок з документального фільму про події у Дебальцеве. Воїнів з Херсонщини, які пройшли через це пекло привітали гучними оплесками.

Учасники мітингу після його завершення під звуки козацького маршу рушили до Алеї Героїв Незалежної України, де пройде панахида за загиблими і відбудеться покладання квітів.

На Херсонщині вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *