На колегії ХОДА розглянули Програму «Розвиток людського капіталу»

Херсонська обласна державна адміністрація провела колегію. Захід пройшов під головуванням очільника області Андрія Гордєєва, а серед запрошених керівники усіх структурних підрозділів облдержадміністрації, районних центрів, міст обласного значення та новостворених громад, представники громадськості та ЗМІ.

Питання №1 колегії – впровадження в регіоні нової програми – «Розвиток людського капіталу Херсонської області» на 2017-2021 роки. Її проект особисто представив начальник управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Євген Криницький.

Розвиток людського капіталу є стратегічною ціллю. Але сьогодні на рівні сільських територій виник гострий дефіцит кваліфікованих фахівців у різних сферах життєдіяльності, що поступово спричинить втрату людського інтелектуального капіталу на Херсонщині.

Причина такої ситуації – зменшення вступу студентів до ВНЗ, що пов’язано зі скороченням чисельності випускників шкіл та від’їздом абітурієнтів в інші регіони. Як виявилося, в області залишаються абітурієнти, які на ЗНО набрали в межах 110-120 балів, а це потенційні «трієчники». Тоді як молодь з високим інтелектом покидає нашу область, шукаючи перспектив для свого розвитку та добробуту.

Тому запропонована Програма має на меті, в першу чергу, підтримати молодь та створити комфортні умови для розвитку і накопичення людського капіталу, а також забезпечити область кваліфікованими фахівцями високого рівня.

Програма нова, але вже була розглянута та підтримана профільним Комітетом Верховної Ради України. Більш того, нею зацікавилося Міністерство освіти і науки України. Тому, можливо, вже в найближчий час такі програми діятимуть не лише в Херсонській області, але і в інших областях нашої держави. Одноголосно члени колегії підтримали проект Програми.

 

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *