Новина про «допомогу» Путіна Генічеську виявилась ще однією провокацією

Вчора, 4 січня, ряд ЗМІ, як херсонських так і загальноукраїнських, поширили інформацію про начеб то початок поставок російського блакитного палива до м. Генічеськ, який зараз без опалення, за вказівкою президента РФ Путіна В. із посиланням на джерела в російських ЗМІ.

Але, як виявилось, це була ще одна вутка російської пропаганди.

Так, видання «УНН» передає, що міський голова міста Генічеськ Херсонської області Олександр Тулупов розповів про перемовини щодо газу у сховищах Джанкоя.

“Путіну я не дзвонив. Листи я Путіну не писав. Я вів переговори тільки з українським урядом про те, щоб нам забрати наш газ, який знаходиться в сховищах Джанкоя. Тобто це газ не російський. Це газ наш, який перекрили влітку, реверсний”, — прокоментував О.Тулупов.

Інформацію з приводу дзвінка В.Путіну він називає провокацією.

“Я думаю — це вигідно Путіну”, — зазначив мер Генічеська.

Стосовно самого джерела поставки газу до Генічеська у НАК «Нафтогаз» пояснили, що місто Генічеськ з початку окупації Криму забезпечується газом виключно з родовища Стрілкове, що розташоване у Херсонській області біля Арабатської стрілки.

Про це повідомила прес-служба НАК «Нафтогаз Україна».

Згідно з інформацією, оператором Стрілкового родовища з березня 2014 року є приватна українська газовидобувна компанія»Пласт».

«Місто Генічеськ фізично не приєднане до інших ділянок газотранспортної мережі материкової України. Постачання газу для потреб населення міста в літній період здійснюється за рахунок поточного видобутку на Стрілковому родовищі», — зазначили у «Нафтогазі».

«Надлишок видобутого влітку газу, який не можуть спожити мешканці Генічеська, передається для тимчасового зберігання в ПХГ Глібовське, що знаходиться на тимчасово окупованій території. Взимку український газ відбирається з ПХГ і направляється в Генічеськ для покриття пікових рівнів споживання», — додали у компанії.

!З 1 січня 2016 року окупаційна влада АР Крим протягом чотирьох діб блокувала херсонський газ, що зберігається у підземному сховищі Глібовському на території Криму. Цих обсягів газу більш ніж достатньо для забезпечення потреб міста до кінця опалювального періоду», — заявили у «Нафтогазі».

«Російський газ до Генічеську не постачався і не постачається», — підкреслили у заяві.

 

 

Share Button