Облрада підбила підсумки конкурсу проектів громад

Загалом на конкурс було подано 21 проект загальною вартістю 2 млн574 тис. гривень. Учасники конкурсу розподілялись за чотирма категоріями. Зважаючи, що жодного проекту за четвертою категорією (спільні проекти територіальних громад сіл, селищ, міст, районних рад та об’єднаних територіальних громад) не надійшло, експертна група конкурсу на своєму останньому засіданні запропонувала раді конкурсу перерозподілити кошти між трьома категоріями учасників за рахунок 1.5 млн. грн. , передбачених та не використаних IV категорією учасників.

Обов’язковою умовою конкурсу було також співфінансування проектів з відповідних місцевих бюджетів. Таким чином усі представлені проекти були підтримані радою конкурсу.

Як висловлювались після заслухування усіх проектів члени ради конкурсу, важко було б відмовити бодай одному проекту — бо мова йшла про найнеобхідніше для людей.

Шість проектів про водопостачання — монтаж, ремонт або відновлення водопровідних мереж.
У селі Старосілля, Великоолександрівського району дбають про енергоощадження і не задоволені умовами використання природних ресурсів. Тому потрібна реконструкція водоводу.
Відсутність ремонту впродовж 50 років і вкрай високий рівень зношеності водоводу у Дивненській сільській раді Новотроїцького району призвів до соціальної напруги, що склалася внаслідок санітарно — епідеміологічної безпеки селян.
Ті ж проблеми у мешканців села Нововасилівка та Новодмитрівка Великоолександрівського району.

Інгулецька сільрада Білозерського району потребує коштів для монтажу системи опалення сільського Будинку культури. Капітального ремонту свого сільського клубу із-за відсутності коштів вже довго очікують в селі Мирне , Олешківського району та села Олександрівка, Новотроїцького району.

Цілий ряд проектів спрямовані на поліпшення умов в сільських медичних та дитячих закладах.
120 вихованців дошкільного навчального закладу у місті Берислав потребують створення належних санітарно — гігієнічних умов для харчування.
80 тис. грн не вистачає на рішення подібної проблеми в селі Подове, Новотроїцького району та майже 100 тис. для ремонту харчоблоку Киселівського ясел — саду “Сонечко”, Білозерського району.

Треба замінити вікна на енергоощадні, утеплити стелю та стіни амбулаторії сімейної медицини с. Миролюбівка, Білозерського району. Обладнання для стоматологічного кабінету треба амбулаторії смт. Асканія — Нова.

Підтримано п’ять проектів про сільські спортивні заклади. Ремонт Новотроїцької дитячо — спортивної школи, ремонт спортивної зали Гаврилівської загальноосвітньої школи та Миколаївського навчально- виховного конкурсу. Спорудження вуличного спортивного майданчика для мешканців села Чорнобаївка, Білозерського району.

Селу Інжирне, Наддніпрянської селищної ради м. Херсона треба 200 тис. грн на ремонт під’їзної дороги. З яких половину вони запросили з обласного бюджету.

Було подано і низку досить не типових проектів. Новокаховська міська рада просить 90 тисяч співфінансування на програму “Сміття розділяй — рідне місто розвивай”.
На посилення використання інформаційних технологій в навчально — виховному процесі, а саме — впровадження електронного щоденника треба навчальним закладам м. Каховка.
Усі проекти були підтримані.

Такий “щедрий” конкурс, де перемогли усі здивував його учасників.

“Ті, хто повірили в облраду, ті й отримали гроші, – каже заступник голови Великоолександрівської районної ради Ярослав Литвин. – Серед наших теж були ті, хто сумнівався, казали дай Боже, щоб переміг хоча б один наш проект. А як виявилось усі подані нами 4 проекти, три від сільських і один від селищної ради були одноголосно підтриманні. Упевнений, що це відновить довіру місцевих громад до обласної ради. ”

Share Button