Облрада передала військовим табір у Скадовську

На сесії Херсонської облради 25 квітня передбачувано відбулася дискусія навколо питання надання згоди на укладання договору оренди на комплекс будівель та споруд бази відпочинку «Білі крила» у Цукурах Скадовського району, передає ПІК.

Йдеться про укладання на 2 роки договору оренди з Міністерством оборони на цей об’єкт обласної комунальної власності. Військові хочуть розмістити там батальйон морської піхоти, пояснюючи вибір місця тим, що Скадовський район, а з ним Херсонщина й Україна, не захищені у разі можливої військової агресії з боку Росії.

На зараз табір знаходиться у дуже поганому стані, багато років не використовується за призначенням, коштів на його відновлення чи утримання у обласному бюджеті нема.

Перед голосуванням слово взяв заступник голови Херсонської облради Віталій Булюк. Саме з цією людиною пов’язують спротив передачі об’єкта військовим. Булюк нагадав про те, що табір знаходиться у курортній зоні, що Скадовськ має статус курорту державного значення. Недоречно створювати військову базу поряд з дитячими закладами. Він запропонував відкласти розгляд цього питання і ретельно вивчити його усіма комісіями. Також він послався на незадоволення місцевих жителів.

У своєму виступі депутат, який представляє Скадовський район, Володимир Куріков зазначив:

– Жителями Скадовського району маніпулюють. Звернувся до голови Скадовської РДА та райради, чи буле якесь рішення чи рекомендація від місцевого самоврядування. Відповіді я не отримав, тому що нема такого спротиву.

Куріков повідомив, що сам підтримує передачу табору військовим.

– Сьогодні у нас там розруха, передаємо військовим на 2 роки, це рішення комунальної комісії, щоб можна було контролювати ситуацію, – сказав голова Херсонської облради Владислав Мангер.

Пролунало питання щодо майбутньої долі табору, мовляв, два роки оренди – це тільки початок.

– Затверджений договір оренди, військові не зможуть зробити переоблаштування та забрати цей об’єкт. Цей об’єкт залишиться у власності громади, – зауважила Марина Гордєєва.

Перед депутатами виступили представники військової частини. Командир батальйону розповів, що дійсно потрібно унебезпечити кордони Херсонщини з боку Скадовського району.

– Військова частина – це великий бюджет, це надходження до місцевого бюджету, це 36 жителів Скадовську, які вже працевлаштовані у військову частину, це розширення кількості місць у садочках, школах. Ми не перший раз розбудовуємо інфраструктуру під розміщення підрозділів, маємо певний досвід, тому розраховуємо на підтримку.

Голова Голопристанської РДА та депутат облради Тетяна Гасаненко зауважила, що податки йдуть не по місцю базування і навела приклад з передачею школи у Іванівському районі Міністерству оборони під розміщення військових.

За результатами обговорень, пропозицію Булюка про відкладення питання та його додатковий розгляд, не підтримали. Але й в цілому питання не пройшло. Це викликало обурення у певної частини депутатського корпусу, тому було прийнято рішення повернутися до розгляду цього питання повторно.

Під час обговорення депутат Леонід Кириченко зазначив:

– Взагалі не розумію, чому ми це питання обговорюємо, треба передавати табір, йде війна, є небезпека. Чесно кажучи, це вже схоже на сепаратизм.

Після ще декількох виступів за згоду на укладання договору оренди на базу відпочинку «Білі крила» проголосували 40 депутатів. Рішення прийнято.

Share Button