Підприємництво Херсонщини вчиться вигідному кредитуванню

Сьогодні, 26 квітня, у рамках ініціативи EU4Business за підтримки Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) на Херсонщині відбувається перший захід за підтримки підприємництва міста Херсона – конференція «Ефективний кредит».

Організатором конференції виступив Центр підтримки бізнесу м. Миколаїв за партнерства проекту у Херсонській області Агенції регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад.

У заході беруть участь більше 50 гостей, серед яких представники малого та середнього бізнесу всіх галузей, спеціалісти з економіки, фінансів та менеджменту.

Під час конференції учасники мають унікальну можливість зустрітися з представниками ЄБРР, їх партнерами, провідними вітчизняними експертами та консультантами з питань кредитного фінансування.

Як зазначає сам директор Центру підтримки бізнесу м. Миколаїв Артем Ващиленко, розвиток підприємництва напряму залежить від ефективного використання доступних інструментів підтримки бізнесу. Ініціатива EU4Business надає можливість суттєво здешевити кредитні ресурси для представників малаго й середнього бізнесу.

Спираючись на ситуацію конкретно у Херсонській області, додала заступник директора Департаменту економічного розвитку та торгівлі — начальник управління розвитку підприємництва та торгівлі обласної державної адміністрації Олена Феодосієва:

«Сьогодні структура економіки України кардинально змінилась і темп наповнення бюджету країни у найбільшій мірі залежить саме від малого та середнього бізнесу. Так, наприклад, 99,9 відсотків підприємництва Херсонщини складає саме малий та середній бізнес, тож для наших підприємців така практика кредитування і співпраці з банками дуже корисна й перспективна».

Саме тому аналітик Європейського Банку Реконструкції та Розвитку, представник групи з фінансування та розвитку малого та середнього бізнесу Юлія Ітигіна закликала учасників конференції: «Давайте розвивати економіку України в особі ваших підприємств!».

А голова правління Агенції регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад Павло Ярмій доповнив, що Україна вже навчилася користуватися грантами, тепер треба освоювати систему кредитування, якою успішно користується весь світ:

«Важливо навчитися не тільки вигідно брати кредити, а й відшкодовувати їх на вигідних умовах саме для підприємців, аби позичені кошти могли помітно вплинути на розвиток підприємництва. Тоді буде вигідний і бізнесовий, і економічний ефект для держави».

В ході конференції учасники дискутували на тему вирішення проблем кредитування в системі фінансування підприємств, практичний досвід гранту ЄБРР і наслідків його освоєння для власного підприємництва, участі у державних програмах компенсації відсотків по діловим кредитам як інструменту для підвищення ефективності залучення позикових коштів та багато чого корисного й ефективного для розвитку малого та середнього бізнесу для Херсонщини.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *