Поширення українського мовлення на окупований Крим триватиме

Протягом 2016 року було реалізовано перший етап Стратегії розвитку телерадіомовлення в Херсонській області та організації мовлення на територію Криму на 2016 – 2017 роки.

Про це зазначив голова ОДА Андрій Гордєєв під час публічного звіту. Інформуючи детальніше про роботу, він розповів, що протягом 2016 року було реалізовано перший етап Стратегії — проведено включення в тестовому режимі радіопередавача для подачі ефірного сигналу національного мовника на частоті 101,4 ФМ на територію Херсонщини та тимчасово окупованого Криму з вежі в селі Миколаївка Генічеського району.

Для остаточного вирішення цієї проблеми було залучено інвестора — ТОВ «Телемережі України», яким протягом грудня 2016 – січня 2017 року було побудовано будівництво телерадіокомунікаційної вежі в селі Чонгар Генічеського району.
В результаті експлуатації вежі на сьогодні забезпечено відновлення радіосигналу національного мовника на території прилеглих до тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим районів: Генічеського, Новотроїцького, частини Чаплинського та Каланчацького, окрім того, цей україномовний сигнал подаватиметься й на територію Криму трансляції радіосигналу національних мовників НТКУ (Центральна дирекція «Українське радіо») 100,7 МГц, ТОВ «ТК «Атлант-СВ» 101,4 МГц, ГО «Радіо кримських громад» («Радіо Крим.Реалії») 105,9 МГц та місцевої херсонської ТРО «Софія» 107,8 МГц.
Наступним кроком щодо забезпечення україномовного інформаційного наповнення буде побудова телекомунікаційної вежі у Чаплинці, завдяки якій можна буде забезпечити цифровий телевізійний сигнал.

 

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *