Прийнято зміни до програми підвищення енергоефективності Херсонщини

В ході засідання сесії обласної ради депутатами одностайно було підтримано рішення про внесення змін до програми підвищення енергоефективності та розвитку відновлювальної енергетики в Херсонській області.

Заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Віктор Россолов доповів про те, що на сьогодні в Україні діє Державна цільова економічна програма енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010 – 2016 роки, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 01 березня 2010 року № 243, в рамках якої передбачено фінансування з державного бюджету енергоефективних та енергозберігаючих проектів.

«Одним з напрямків Програми є механізм відшкодування частини суми кредитів, залучених населенням на придбання енергоефективного обладнання або матеріалів. Програмою передбачено відшкодування позичальникам, з обласного бюджету, частини суми кредиту в національній валюті за кредитами, отриманими на заходи з енергозбереження та на заходи, орієнтовані на використання альтернативних до газу джерел енергії на підставі договорів про співробітництво між головним розпорядником коштів обласного бюджету та провідними державними банками», — пояснив Віктор Россолов.

Також він розказав на які саме заходи залучаються бюджетні кошти для відшкодування. Так, це придбання котлів з використанням будь-яких видів палива та енергії (крім природного газу та електроенергії) та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них. Відшкодування позичальнику частини суми кредиту проводиться одноразово в таких розмірах: 10% суми кредиту на здійснення заходу, але не більш як 1 500 гривень за одним кредитним договором.
Придбання енергоефективного обладнання або матеріалів та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них. Відшкодування позичальнику частини суми кредиту проводиться одноразово в таких розмірах: 20% суми кредиту на здійснення заходу, але не більш як 3 000 гривень за одним кредитним договором.

Враховуючи висновки і рекомендації постійної комісії обласної ради з питань архітектури, транспорту, будівництва та житлово-комунального господарства, тарифної політики та взаємодії з підприємствами енергетичної галузі від 14 листопада 2016 року № 18/7 стосовно продовження виконання програми підвищення енергоефективності Херсонської області у 2017 році було підготовлено проект рішення «Про внесення змін до програми підвищення енергоефективності та розвитку відновлювальної енергетики в Херсонській області», який депутати обласної ради підтримали.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *