Про херсонських ведмедів у Галицькому нацпарку

Завдяки небайдужості громадськості та підтримці Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, як повідомлялось раніше херсонські ведмеді з зоокуточка, що у Гідропарку отримали належні умови перебування, максимально наближені до їхнього існування у дикій природі.

28 вересня чотири бурі ведмеді були транспортовані до Івано-Франківської області, де отримали нову домівку на території 1500 кв м у Галицькому національному природному парку.

Стан ведмедів сьогодні прокоментувала Іванна Кудіна, член громадської організації «Еко Галич»: «Ведмеді активні та швидко адаптуються до нових умов проживання. Вони отримують збалансоване харчування і найближчим часом ми знайдемо спеціалістів, які будуть лікувати клишоногих».

Щодо встановлення камер спостереження біля вольєру ведмедів, щоб херсонці змогли спостерігати за побутом тварин, Іванна зазначила, що наразі ведуться роботи з підключення камери і інтернету: «До кінця тижня вже плануємо запустити онлайн трансляцію».

Нагадаємо, після з’ясування, що умови утримання ведмедів не відповідають вимогам природоохоронного законодавства, 17 липня цього року під головуванням очільника області Андрія Гордєєва проведено нараду за участю представників компетентних структур.
За підсумками обговорення порушеного питання прийнято рішення про пошук можливостей для забезпечення гідного існування тварин, занесених до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи.
На підставі листа Міністра екології та природних ресурсів України від 08 серпня 2017 року № 85/1-8/6739-17 «Про влаштування бурих ведмедів до реабілітаційного центру» було прийнято рішення щодо поселення ведмедів у Галицькому нацпарку.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *