Промоніторено інформацію щодо оприлюднення залишків лікарських засобів у медичних закладах

15 листопада, відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та здорового способу життя під головуванням Віктора Клименко. У ході засідання депутати розглянули 10 питань порядку денного в повному обсязі.

Депутати комісії позитивно розглянули усі питання, такі як забезпечення мешканців безкоштовним медичним обстеженням за направленням лікарів; хід виконання обласної програми «місцевих стимулів» для працівників галузі охорони здоров’я Херсонської області на 2013 – 2016 роки, тощо.

За ініціативою голови Херсонської обласної ради та КЗ «Агенція розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад Херсонської області» проведено моніторинг оприлюднення інформації щодо залишків лікарських засобів і медичних виробів, які поставляються на виконання державних програм.

Так, у Херсонській області діє 40 державних програм якими передбачено централізоване постачання з державного бюджету лікарських засобів та медпрепаратів. В реалізації цих програм приймає участь 9 обласних лікувально-профілактичних закладів.

За результатами моніторингу персональних офіційних web- сайтів обласних лікувально-профілактичних закладів встановлено, що у 2-х закладах відсутні взагалі та із 7 закладів, що мають персональні web- сайти, тільки на сайтах 3-х закладів розміщена відповідна інформація. На сайтах 4-х закладів інформація взагалі не оприлюднена – проінформувала Ірина Литвинова.

Депутати на комісії досить дискусійно розглянули питання порядку денного намагаючись знайти оптимальні варіанти доступу до інформації.

При перегляді діючих web-сайтів встановлено, що на головній сторінці відсутнє пряме посилання на вказану інформацію, кожний сайт має індивідуальну навігацію, що ускладнює пошук для користувачів.

З метою забезпечення широкого розповсюдження інформації серед населення та зручного доступу до неї, досягнення прозорості в розподілі медикаментів депутати підтримали пропозиції Агенції щодо запровадження єдиного формату розміщення інформації на головній сторінці сайту всіх закладів.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *