Радикалы проводять незаконну агітацію

Агітатори Радикальної партії Олега Ляшка на Херсонщині роздають інформаційні бюлетені без вихідних даних, а агітатори партії Володимира Гройсмана «Українська стратегія» збирають персональні дані виборців.

25 червня спостерігач ОПОРИ зафіксував в місті Олешки (186-ий виборчий округ) агітаційний намет Радикальної партії Олега Ляшка, в якому розповсюджували інформаційні бюлетені «Слово Ляшка» без вихідних даних та викликав поліцію.

Представники поліції провели огляд друкованої продукції та також не знайшли там відповідних вихідних даних. Правоохоронці викликали дільничного, який склав протокол.

За словами спостерігача ОПОРИ, жінка-агітатор відмовилась представитись, повідомила, що нічого не порушила, а всі питання «до керівництва» та викликала депутата районної ради від Радикальної партії Олега Ляшка Миколу Литвиненка. Він намагався довести, що є якесь роз’яснення, яке дозволяє розповсюджувати такі матеріали та показував текст цього роз’яснення з телефону.

Попри ворожий настрій жінки-агітатора, поліцейські склали на неї протокол та вилучили 900 примірників інформаційних бюлетенів.

Того ж дня спостерігач ОПОРИ зафіксував в Херсоні агітаційний намет «Української стратегії» Володимира Гройсмана, де роздавали друковану продукцію з вихідними даними, але в той же час просили виборців заповнити «анкету прихильника», де потрібно вказати ПІБ, адресу, номер телефону. Агітатори пояснили, що їм «для звіту». Примітки про згоду на використання персональних даних на анкеті немає.

Згідно з ч. 7 ст. 69 Закону України «Про вибори народних депутатів» друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про замовника цих матеріалів, установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

Джерело

Share Button