Регіональна рада професійної освіти обговорила пріоритети

Сьогодні, 14 липня, за участю першого заступника голови облради Василя Зеленчука, голови ОДА Андрія Гордєєва, першого заступника голови ОДА Валентини Січової відбулося засідання Регіональної ради професійної освіти (стейкхолдерів) при обласній державній адміністрації.

У засіданні також взяли участь керівники місцевих органів влади, Херсонського обласного центру зайнятості, професійно-технічних навчальних закладів області, директори провідних підприємств Херсонщини.

Під час наради обговорили питання регіонального замовлення на підготовку професійних кадрів та знаходження механізмів вирішення питання фінансування професійної освіти в регіоні.

Як зазначив на початку засідання начальник управління освіти та науки ОДА та депутат облради Євген Криницький, відповідно до заявлених навчальними закладами обсягів та наявних вакансій, проведено коригування замовлення. «Показники зменшено на 405 осіб за рахунок професій, що характеризуються самозайнятістю, та професій, які втратили свою актуальність і потреба в них відсутня. Це такі професії як: оператор комп’ютерного набору, слюсар з ремонту автомобілів, продавець продовольчих і непродовольчих товарів, перукар, кухар, кондитер», — розповів Євген Криницький. Він додав, що замовлення сформовано за 13 напрямами економічними діяльності. «Найпопулярніший напрямок – це сільське господарство, туризм (громадське харчування) та професії електротехнічного виробництва», — підкреслив Криницький.

Щодо питання фінансування професійно — технічних навчальних закладів голова ОДА Андрій Гордєєв зазначив, що потрібно відпрацювати певний механізм на місцевому рівні: зробити оптимізацію напрямків підготовки спеціалістів, поспілкуватися з директорами провідних підприємств області та дізнатися, яких саме спеціалістів їм не вистачає. Андрій Гордєєв зазначив, що мав розмову з керівниками великих підприємств, які працюють на території регіону, деякі з них не проти долучитися до фінансування підготовки спеціалістів за потрібними їм напрямками. «Звичайно, з одних лишень місцевих бюджетів нереально буде фінансувати училища. Тому ми буде звертатися до вищого керівництва країни з проханням все ж таки розглянути можливість співфінансування з Державного бюджету. Але перш ніж звертатися, потрібно провести оптимізацію та напрацювати механізми, як можна збільшити фінансування на місцевому рівні», — підкреслив Андрій Гордєєв.

Василь Зеленчук впевнений, що потрібно провести реформу сектору профтехосвіти, оскільки неможливо навчати молодих спеціалістів на застарілому обладнанні.

«Потрібно повністю оновлювати обладнання, адже світ змінюються, створюють нові технології, тому є потреба у спеціалістах, які знають, як з цим працювати», — відзначив під час обговорення Василь Зеленчук.

Крім того, за його словами необхідно ставити в пріоритет ті спеціальності, які дійсно мають державне замовлення. «Навіщо нам потрібно, наприклад, фінансувати з бюджету спеціальність «перукар»? Ми ж не маємо державних перукарень.», — наголосив перший заступник голови облради.

Василь Зеленчук також зазначив, що бізнес повинен усвідомити: потрібно сприяти розвитку галузі професійно-технічної підготовки кадрів для підготовки висококваліфікованих спеціалістів.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *