Рейтинг найзаможніших депутатів Херсонської міськради

Згідно із Законодавством України, до 1 квітня всі держслужбовці мають подати декларацію про свої статки й доходи, які вони отримали за минулий рік. Електроні декларації чиновників знаходяться у вільному доступі й кожен охочий має право їх переглянути.

Тож, аби скласти топ найзаможніших депутатів Херсонської міськради ми переглянули всі 54 декларації обранців й систематизували їх за певними критеріями.

Хто із херсонських депутатів заробив найбільше за минулий рік

У своїх деклараціях чиновники зобов’язані подавати інформацію про доходи, які вони отримали за минулий рік. В середньому херсонські депутати декларували загальну суму зароблених коштів від 200 до 400 тис. грн. Натомість, серед 54 народних обранців ми вибрали десятку найзаможніших – ті, хто подав до своєї декларації доходів на понад 1 млн грн.

Рейтинг найзаможніших депутатів Херсонської міськради

Серед них ми також вирішили відібрати трійку найбагатших. До неї увійшли депутати Валерій Боржков, Андрій Дмитрієв та Олександр Кривчун.

Рейтинг найзаможніших депутатів Херсонської міськради

Перше місце в цьому імпровізованому рейтингу впевнено очолив депутат Херсонської міської ради Валерій Боржков. Загалом сума доходів його родини за минулий рік склала понад 13,2 млн грн.

У декларації депутата вказано, що він є генеральним директором компанії «Авто-плаза», яка спеціалізується на продажу автомобілів. За минулий рік на посаді директора він отримав заробітну платню у розмірі понад 770 тис. грн. Також, оскільки він виступає одним із власником «Авто-плази», Боржков отримав дивідендів від діяльності компанії на загальну суму майже 11 млн грн.

Друге місце із доходом в близько 10,2 млн грн посів херсонський депутат Андрій Дмитрієв.

Згідно із даними, які надав депутат у своїй декларації, він є власником компанії ТОВ «Медпрепарати». Загалом підприємницька діяльність, дивіденди та здача майна в оренду принесла Дмитрієву у минулому році близько 6,8 млн грн. Також майже 3,2 млн грн доходу задекларувала дружина депутата.

З великим відривом й доходом в близько 3,5 млн грн «бронзу» отримує депутат міськради Олександр Кривчун. Майже всі свої доходи, а саме 3,3 млн грн, він отримав займаючись підприємницькою діяльністю. Про це йдеться у декларації депутата за 2018 рік.

Скільки грошей херсонські депутати тримають «під матрацом»

Також у своїх деклараціях чиновники мають заповнити таку графу: «грошові активи». До неї вони мають внести інформацію про заощадження, якими володіє їх родина: готівкові кошти, позички, депозити та фінанси, які знаходяться на банківських рахунках.

Так, переглядаючи електроні декларації депутатів Херсонської міськради ми виокремили серед всіх лише 10 депутатів, які мають найбільші заощадження.

Рейтинг найзаможніших депутатів Херсонської міськради

Серед цього списку в очі одразу кидаються херсонські депутати, які задекларували заощаджень на суму понад 10 млн грн. Таких в цьому рейтингу троє – Андрій Дмитрієв, Валерій Боржков та Олег Романюк.

Рейтинг найзаможніших депутатів Херсонської міськради

«Золото» у цьому топі отримує депутат міськради, який подав у декларацію заощаджень на суму майже 22,5 млн грн – Андрій Дмитрієв.

У його декларації йдеться, що майже половину від цієї суми, а це 9 млн грн, він позичив третім особам.  Також його дружина дала комусь в борг 4,2 млн грн. Близько 1,5 млн грн, 64 тис. євро та 72 тис. доларів лежать на банківських рахунках подружжя Дмитрієвих.

«Срібло» дістається депутату Херсонської міської ради Олегу Романюку. Він разом із дружиною задекларували майже 19 млн грн заощаджень. З них в іноземній валюті депутат тримає 417 тис. доларів й 50 тис. євро готівкою, а в гривнях майже 2,3 млн. Також дружина Романюка задекларувала понад 4 млн грн власних заощаджень.

«Бронзу» отримує депутат Валерій Боржков, який подав до своєї декларації заощаджень на загальну суму в понад 16,4 млн грн.

У декларації депутата йдеться, що він тримає готівкою 286 тис. євро, 62 тис. доларів та понад 2,7 млн грн. Також він тримає рахунок іноземному банку на якому лежить 67 тис. євро. У його дружини у власних заощадженнях також лежить «кругленька» сума: 120 тис. грн та 51 тис. доларів.

Топ найдорожчих автомобілів херсонських депутатів

Автомобіль давно вже перестав бути просто засобом пересування по місту, а вже встиг перетворитися на статусну річ, яка підкреслює соціальний стан та заможність його власника. Депутати Херсонської міськради також далеко не відійшли у бажанні підкреслити свій статус за допомогою дорогого автомобіля.

Ми зібрали для вас п’ятірку депутатів-власників найдорожчих автомобілів, які вони вказали у своїх деклараціях.

Впевнене перше місце посів колишній Херсонський міський голова, а зараз депутат міськради Володимир Сальдо. Він задекларував лише один автомобіль Volvo XC90 2016 року випуску. Його вартість на момент придбання склала 1,8 млн грн.

Рейтинг найзаможніших депутатів Херсонської міськради

«Срібло» цього рейтингу отримує депутат В’ячеслав Яременко, який задекларував автомобіль Subaru Forester 2016 року випуску. Вартість якого на момент придбання склала 820 тис. грн. Також його дружині належить автомобіль Toyota Camry, який коштує 600 тис. грн на момент придбання.

Рейтинг найзаможніших депутатів Херсонської міськради

Трохи менше, а саме 752 тис. грн на момент придбання, коштує Volvo ХС60 2013 року випуску, яка належить депутату Херсонської міськради Олегу Романюку. Також він задекларував ще два автомобілі. Вартість яких Романюк не вказав.

Рейтинг найзаможніших депутатів Херсонської міськради

У суму в 698 тис. грн на момент придбання обійшлася покупка Lexus RX-350 для херсонського депутата Олександра Кривчуна. Також він володіє 6 легковими автомобілями, одним вантажним та одним водним скутером. На дружину депутата записано ще два легкових автомобіля.

Рейтинг найзаможніших депутатів Херсонської міськради

Справжніми автолюбителями виявилася родина секретаря Херсонської міської ради Олени Урсуленко. У її декларації йдеться, що подружжя володіє автомобілями на загальну суму майже 3,8 млн грн. Серед їх власності 25 вантажних автомобілів, 2 автобуси та 3 легкових автомобілі. Найдорожчим у цій колекції виявився автомобіль Porsche Cayenne 2005 року випуску, який записаний на саму Олену Урсуленко. Його вартість склала 650 тис. грн на момент придбання.

Рейтинг найзаможніших депутатів Херсонської міськради

Джерело

Share Button