Роботу херсонського елеватору таки було призупинено

За інформацію прес-служби Херсонського окружного адміністративного суду, розглянуто справу за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області до ПАТ «Херсонський комбінат хлібопродуктів» про вжиття заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності (№821/2905/15).
Постановою від 10 лютого 2016 року позов задоволено, зокрема застосовано захід реагування у вигляді повного зупинення експлуатації приміщень на території ПАТ «Херсонський комбінат хлібопродуктів» до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.

При прийняті даної постанови суд виходив з того, що зафіксовані в акті перевірки порушення в своїй сукупності можуть спричинити настання негативних наслідків та створюють реальну загрозу життю та здоров’ю людей, а також особам, які будуть здійснювати гасіння пожежі, у разі її виникнення.

Виявлені контролюючим органом порушення правил пожежної та техногенної безпеки, створюють загрозу життю та здоров’ю людини, що знайшло підтвердження в судовому засіданні.

Суд із врахуванням практики Європейського суду з прав людини, насамперед виходив з принципів забезпечення безпеки життя людей.

Окрім того, прес-служба суду звертає увагу громадськості на постійне зволікання представників відповідача у розгляді справи. Відповідач протягом декількох судових засідань не забезпечував явку свого представника в судові засідання, що стало результатом затягування розгляду справи.

Особливу увагу слід звернути на те, що доказів дій відповідача щодо усунення порушень, які зафіксовані в акті перевірки, суду не надано, оскільки посадові особи Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області до проведення позапланової перевірки, яка б засвідчила факт усунення численних порушень, допущені не були.

Дана постанова, відповідно до вимог КАС України, підлягає негайному виконанню. Одночасно повідомляємо, що на постанову відповідачем подана апеляційна скарга, справа знаходиться на розгляді в Одеському апеляційному адміністративному суді.

Нагадаємо, що 9 березня у Херсоні відбувся мітинг працівників ПАТ «Херсонський комбінат хлібопродуктів», мета якого привернути увагу керівництва міста до неправомірного, на їх думку, рішення суду щодо закриття підприємства за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Херсонській області.

Під час мітингу до працівників підприємства звернувся начальник Головного управління ДСНС України у Херсонській області Сергій Чорний та пояснив причину намірів призупинити діяльність підприємства: «Ми не мали на меті закрити підприємство, але через порушення вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки рішенням суду діяльність комбінату була призупинена. Ми готові провести повторну перевірку».

У свою чергу підприємство подало апеляційний позов на судове рішення.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *