СБУ відкрила провадження за фактом запису розмови нібито екс-депутата та екс-мера Херсона Володимира Сальда. Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» заявив керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук.

Мова йде про провадження за фактом наявності запису розмови людини, чий голос схожий на голос Володимира Сальда, в якій йде мова про співпрацю з ФСБ РФ.

«СБУ зареєструвала відповідне провадження, перевірка здійснюється у рамках цього кримінального провадження. Воно зареєстровано за ст. 110 Кримінального кодексу України — посягання на територіальну цілісність, недоторканність України. У рамках цього провадження дійсно призначені експертизи, в тому числі, щоб визначити справжність записів, які були оприлюднені. Поки рано говорити про конкретні результати розслідування, оскільки тривають слідчі дії. Перш ніж робити якісь висновки, ми повинні дочекатися результатів експертиз», — заявив Ткачук.

Зауважимо, раніше голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв в ефірі телеканалу «112 Україна» повідомив про існування цієї плівки, яка потрапила в мережу.

За його словами, Сальдо міг співпрацювати з ФСБ, починаючи з часу Майдану. Він також зазначив, що плівка для вивчення була передана СБУ.

«Зараз йде слідство та експертиза голосів, на сьогодні у нього там дуже цікаві слова. Перше. Що його поведінка і робота коректувалася з Сімферополя працівниками ФСБ. Друге, на місцеві вибори йому давали кошти, щоб він йшов на місцеві вибори і знову балотувався на пост мера. І третє, його запевнення в тому, що у нього є команда людей, як він їх називає «розсудливі», які готові сьогодні «працювати на об’єднання слов’янських народів», — зазначив Гордєєв.

Додамо, на записі людина з голосом, схожим на голос Сальда, розповідає про знайомство з людиною, яка згодом виявилася співробітником ФСБ. На плівці певна особа розповідає про те, що зустрічалася з цією людиною в Сімферополі, і та називала себе «куратором» оповідача та говорила, що йому потрібні люди, «які налаштовані у бік об’єднання слов’янських народів».

Редактори телеканалу «112 Україна» зв’язалися з помічницею Сальда, і вона зазначила, що цей запис змонтовано, і від особистих коментарів Сальдо утримується, але відповідь готують його адвокати.

Сальдо був мером м. Херсон з 2002 року по 2012 рік. З 2012 року — народний депутат України VII скликання (заступник голови Комітету з питань будівництва, містобудування, житлово-комунального господарства та регіональної політики).

Пройшов у другий тур виборів мера в 2015 році, але повідомив про зняття своєї кандидатури.

Зараз є депутатом Херсонської міськради.