Шапрана из геокадастра отдадут китайцам ?

Сьогодні на засіданні постійної комісії облради з питань землі та екології знову говорили про орендний відсоток на сільгоспземлі.

Нагадаємо, відповідне протистояння між аграріями Херсонщини і управлінням Держгеокадастру триває вже не перший місяць.

Сьогодні «земельщики» мають право починати торги з 3%, а 4% для богарних і 8% для зрошувальних земель – це лише рекомендовані Держгеокадасторм для нашої області цифри.

Утім, як повідомив сьогодні на комісії начальник управління Ігор Шапран, цифра стартового відсотку на земельних торгах в області – 7%. І що, мовляв, у інших регіонах починають з 8-12%.

Депутати «земельної» комісії вкотре поставили Шапрану запитання, чому він так вчиняє, а також вкотре спробували довести йому, що 7% – це для Херсонщини не реально, що бажаючих взяти участь у торгах на таких умовах чекати не варто.

Шапрана из геокадастра отдадут китайцам ?

– Я ще раз вам говорю, що Херсонщина, зона ризикованого землеробства, що це не інші регіони. Якщо там аграрії при такому ж відсоткові за оренду віддають умовно 5% від урожаю, тоді як ми віддаємо 20%, – сказав голова комісії Сергій Рибалко.

Шапрана из геокадастра отдадут китайцам ?

– Невже ви не бачите, що ситуація зайшла у глухий кут, орендарів немає, земля простоює, бюджети не наповнюються. Ми вже два місяці вам про це говоримо! Якщо у нас десь 95 тисяч гектарів вільної землі, то навіть без індексації 2016 року – це 100 мільйонів гривень, які недоотримують місцеві бюджети! Стартуйте з 3%! А там залежно від землі, якщо ділянка коштує 9%, будуть платити дев’ять, – додав Ігор Йосипенко.

Шапрана из геокадастра отдадут китайцам ?

– Поки що позиція така – 7%. Але не все так погано, приміром, вчора у нас були китайці…, – сказав начальник управління.

Після цієї заяви депутат Володимир Куріков не витримав:

Шапрана из геокадастра отдадут китайцам ?

– Як тільки китаєць переможе у нас на аукціоні, повірте, ми вас винесемо з кабінету разом з кріслом. Я це організую, – звернувся він до Шапрана.

І справа тут не в китайцях, чи поляках, чи ще в комусь. Справа в тому, що на тверде переконання депутатів обласної ради чиновник Шапран має бути не винятково чиновником, якому треба скоріше спихнути землю, не важливо кому, і відзвітувати. Чиновник Шапран має бути справжнім херсонцем і вболівати за свій край, підтримувати і лобіювати інтереси, передусім, своїх місцевих виробників.

 

Джерело: видання “ПІК”

 

Share Button