Ситуація з ВІЛ-інфекцією в області залишається напруженою, але керованою

Ситуація з розповсюдження ВІЛ-інфекції в області залишається напруженою, але керованою, заявив сьогодні, 24 травня, директор Департаменту охорони здоров’я ХОДА Віктор Короленко.

Станом на 01 січня 2016 року на диспансерному обліку в лікувально-профілактичних закладах області перебувало 4021 ВІЛ-інфікована особа, у тому числі 803 хворих на СНІД, з яких 16 дітей. Із загальної кількості ВІЛ-інфікованих 289 дітей, які народжені ВІЛ-інфікованими  матерями, у тому числі 92 дитини із заключним діагнозом ВІЛ-інфекція.

В регіоні створені умови для безкоштовного обстеження населення на ВІЛ-інфекцію. У 2015 році обстежено 71 396 осіб, з них 7423 особи швидкими тестами, виявлено 658 позитивних результатів.

Станом на 01 січня 2016 року антиретровірусну терапію отримують  1852  хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД мешканця області, в тому числі 89 дітей. З метою децентралізації послуг щодо забезпечення розширення доступу до антиретровірусної терапії у районних закладах охорони здоров’я відкрито 10 сайтів.

Однак неповною мірою забезпечено вдосконалення кадрового та матеріально-технічного забезпечення мережі кабінетів «Довіра» як самостійних структурних підрозділів закладів охорони здоров’я.

Лише 6 кабінетів «Довіра» працюють як самостійні структури при лікувально-профілактичних закладах, решта – на базі кабінетів інфекційних захворювань. Штати кабінетів «Довіра» не укомплектовано відповідним чином, лікарі-інфекціоністи працюють на  0,25 ставки (Цюрупинський, Каланчацький, Скадовський, Горностаївський, Голопристанський, Високопільський та інші райони), що знижує ефективність диспансеризації ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *