Яка доля чекає на Мангера у облраді ?

Події навколо розслідування вбивста К. Гандзюк останнім часом набирають все більші оберти.

Так, незадоволені станом слідства у резонансній і гучній справі, яка вже вийшла на міжнародний рівень, українські активісти виставили однією із вимог  це виключення із партії «ВО «Батькивщина» голови облради В. Мангєра, який є депутатом цієї партії та ініціювання його відставки із займаної посади разом із головою ХОДА Гордєєва А. та його заступника Є. Рищука.

У цьому матеріалі ми не будемо зупинитися на вимогах щодо відставки Гордєєва та Рищука, оскільки це питання вирішується на рівні адміністрації Президента,  а от відставка Мангєра це досить реальне питання, вирішення якого залежить саме від місцевих депутатів обласної ради.   

Так, голову обласної ради обирають депутати з-поміж себе таємним голосуванням. Із 64 депутатів облради “Батьківщина” має 9 мандатів, “Блок Петра Порошенка” – 18. Інші представники партій, присутніх в облраді це “Опоблок”, “Наш край”, “Радикальна партія Олега Ляшка”, “УКРОП” та “Самопоміч».

Цілком логічно, «ВО «Батькивщина» не підтримала б відставки своєї креатури, але вона має лише 9 багнетів, які особливо не вирішують питання. А ось ініціювати процес відставки голови обради Мангєра могла б  фракція БПП «Солідарність».

І це було б зрозуміло, що партія одного топового кандидата в президенти України П. Порошенко намагається вибити позиції у партії іншого топового кандидата у президента України Ю.Тимошенко (хоча партійні функціонери заявили про виключення Мангєра із партії «ВО «Батькивщина», але голова фракції цієї партії у Херсонській облради Борисов заявив, що ніяких документів із Києва вони не отримували). Враховуючи  відверту особисту неприязнь кандидатів один до одного вже не перший рік — це може бути питання принципове.

Беручи до уваги резонансні звинувачення на адресу Мангєра і доказані слідством факти спілкування Мангєра та його оточення із кримінальним авторитетом О. Лєвіним (Москалом), причетним до вбивста К. Гандзюк, у стінах обласної ради, привід більш ніж достатній. Додайте ще сюди скандали із вирубкою лісу, махінації із комунальним майном, підримку «руського миру», фінансування хоккейної команди та власними преміями.

Беззаперечний факт, що така відставка Мангєра вдарили би по позиціям Ю. Тимошенко у Херсонській області і це було б на користь не лише кандидату П. Порошенко, але й лідерам партій «Самопоміч», «Опозиційний блок» та «Радикальній партіїї О. Ляшко». І тому ж слідству було б набагато зручніше працювати без політичних і посадових зааганжувань із звичайним депутатом Мангєром, а не головою облради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «ГЛАВА ОБЛСОВЕТА ПРИЧАСТЕН К НАЛОГОВЫМ МАХИНАЦИЯМ»

Цинічно, але в першу чергу таку відставку мала б підтримати фракція партії «Наш Край». Адже, враховуючи, що вже ніхто не приховує, що «Наш Край» це проект першого заступника голови АП Порошенко Віталія Ковальчука і депутати цієї фракції у першу чергу повинні підтримати відставку батькивщинця В. Мангєра, а це вже 7 мандатів. 18 від «БПП «Солідарність» + 7 від «Нашого Краю» це вже  25 голосів. Найти ще 7 голосів, це питання часу, і не довгого.

На подив відбувається все навпаки. Винним Мангєр вирішив призначити фракцію партії «Наш край» та ії лідера  Віталія Булюка. Наша редакція неодноразово публікували факти про корупційні діяльність та російські зв’язки люстрованого митника Булюка, який вважається господарем Скадовська та про його митні оборудки і тому нас нас важко звинуватити в симпатіях до нього, але Булюк повинен відповідати за ті злочини, які він скоїв, а не за те, що на нього звалюють.

Які будуть дії фракції «БПП «Солідарність» ще не відомо і виникає питання – якщо Віталій Булюк задумає заколот проти Мангєра, який ще довгі роки буде асоціюватися із партією Юлії Тимошенко, його підтримає «БПП «Солідарність» чи ні?

Share Button