Спостережна комісія області проінспектувала виправні колонії

Важливим механізмом перевірки дотримання прав людини у місцях позбавлення волі є громадський контроль діяльності установ виконання покарань, функція якого покладена на спостережні комісії, які діють згідно Положення, ухваленого Кабінетом Міністрів України.

Сьогодні, 28 лютого, в облдержадміністрації під керівництвом першого заступника голови ОДА Валентини Січової відбулося чергове засідання спостережної комісії, на якій розглянули питання стосовно забезпечення громадського контролю за дотриманням прав осіб, що утримуються в установах виконання покарань.

Звітуючи про підсумки роботи комісій за 2016 рік директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Геннадій Причина повідомив, що у минулому році в області діяли 22 спостережні комісії, до яких звернулися 55 осіб, звільнених з місць позбавлення волі, з них 23 особи отримали допомогу у відновленні документів, 16 – працевлаштовано, 5 – забезпечено житлом та 12 – направлено на лікування.

Спостережна комісія області проінспектувала виправні колонії

Також питання соціально-побутових умов утримання засуджених у Дар’ївській, Білозерській та Голопристанській виправних колоніях розглядалося на виїзних засіданнях спостережної комісії.

Крім того, здійснювалось інспектування виправних установ на предмет дотримання прав засуджених. Всього протягом 2016 року комісіями було здійснено 5 виїздів до виправних колоній області, члени яких мали можливість безперешкодно відвідувати житлові, комунально-побутові та виробничі об’єкти установи виконання покарань. Скарг від засуджених не надходило.

Геннадій Причина також повідомив, що протягом минулого року з питання відновлення документів та взяття на облік до Херсонського обласного центру обліку бездомних осіб звернулося 136 звільнених з місць позбавлених волі. Ще 28 осіб вказаної категорії звернулося із зазначеним питанням до міського центру обліку бездомних осіб.

Підводячи підсумок проведеної роботи Валентина Січова підкреслила, що робота проводиться на належному рівні, але, враховуючи значимість питання щодо соціального захисту звільнених осіб, зупинятися не можна: «Впевнена, що тільки спільними зусиллями нам вдасться досягти значних результатів в цій роботі».

Спостережна комісія області проінспектувала виправні колонії

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *