Тиск радикала Зеленчука на журналістів потрапив до переліку перешкоджань свободі слова в Україні

У вересні в Україні основними порушеннями прав журналістів стали випадки перешкоджання – 8. Такі дані подає щомісячний моніторинг Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

Тиск радикала Зеленчука на журналістів потрапив до переліку перешкоджань свободі слова в Україні

Порушення свободи слова та прав журналістів експерти ІМІ зафіксували у 10 областях України, зокрема туди потрапила і Херсонська область.

Так Інститут масової інформації акцентував увагу на діях депутатів Херсонської обласної ради, зокрема радикала Василя Зеленчука, який намагався вигнати журналістів.

Нагадаємо, що Перший заступник голови Херсонської обласної ради Василь Зеленчук вчергове висловив незадоволення місцевими журналістами, і закликав охорону вигнати їх з засідання Президії облради.

На початку засідання Зеленчук взяв слово і закликав охорону вигнати журналістів Олександра Корнякова і Сергія Нікітенка.

Перший журналіст, за словами Василя Зеленчука, називав у Facebook депутатів облради, які виламували 13 вересня двері в сесійній залі, гопниками, а другий прийшов на засідання в “смугастих шортах”.

При цьому жоден депутат не підтримав Зеленчука, “який славиться своєю нетерпимістю до журналістів”. Під час дискусії він вчергове обзивав журналіста “засранцем”, його підтримував голова фракції РПЛ Микола Ставицький, пише видання.

Після того як депутати Руковішнікова пояснили Зеленчуку, що одного його бажання для вигнання журналістів мало, той заявив, що потрібно “цих двох акредитувати”.

Як повідомляв ІМІ, 30 серпня депутати Херсонської обласної ради проголосували за те, щоб видалити представників засобів масової інформації з відкритого депутатського зібрання, яке зібралося замість позачергової сесії.

Херсонська обласна організація Національної спілки журналістів України обурилася порушенням прав журналістів, яке сталося 30 серпня на зібранні депутатів у Херсонській обласній раді.

 

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *