У Білозерському районі запроваджено карантин у зв’язку з АЧС

Сьогодні відбулось чергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при ОДА під головуванням в.о. заступника голови облдержадміністрації Євгена Рищука щодо спалаху африканської чуми свиней та заходів по її ліквідації у Білозерському районі.

У ході засідання було розглянуто питання визначення заходів щодо випадку захворювання свиней на африканську чуму (АЧС) в особистому селянському господарстві (ОСГ) у Білозерському районі.

У Білозерському районі запроваджено карантин у зв’язку з АЧС

Наразі у селі Благодатне Білозерського району запроваджено карантин відповідно до вимог Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней з 22.02.2017.

Також визначено епізоотичний осередок, межі зон захисту та нагляду, затверджено План заходів по ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання АЧС. Вже було проведено евтаназію двох голів свиней, які утримувались в особистому селянському господарстві, де виявили спалах АЧС.

У районі вжито необхідні заходи задля недопущення розповсюдження АЧС, а саме: обладнано карантинні пости та забезпечено цілодобове чергування ветеринарних спеціалістів та представників Національної поліції, проводиться дезінфекція коліс машин.

Щодо невдоволення людей, які мають віддати поголів’я для утилізаціїт у разі виявлення АЧС в.о. заступника голови Євген Рищук зазначив, що потрібно проводити роз’яснювальні роботи серед населення, щодо відшкодувань за вилучену худобу у розмірі близько 23 грн за кг живої ваги. Також він зазначив, що відповідне рішення мають ухвалити депутати Білозерської районної ради завтра вже завтра під час засідання сесії.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *