У ХДАУ обговорили питання зрошення

Про це розповів на своїй сторінці у соціальній мережі начальник Департаменту агропромислового комплексу Херсонської ОДА Олександр Паливода:

«Сьогодні в приміщенні Херсонського аграрного університету відбувся круглий стіл, на якому обговорювалась співпраця науки, освіти та виробництва у питаннях відновлення зрошення у Херсонській області та підготовка відповідних спеціальностей на базі університету.

Маю зазначити, що минулого року велика частина зусиль нашого департаменту була спрямована саме на поновлення зрошення у Херсонській області. Ми працювали і над залученням іноземних грантів, задіяли в сфері АПК більше 10 різних грантових програм: це було і навчання фермерів технологій по зрошенню, і співфінансування зарубіжними фондами придбання обладнання для зрошувальних систем.

Також ми зверталися до Міністерства АПК разом із народними депутатами, керівництвом області та керівництвом університету і спільними зусиллями відстояли збереження на базі університету спеціальності «Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології», яка постановою КМУ в цьому році включена до переліку галузей для здобувачів вищої освіти. Ця спеціальність необхідна області, хоча в Києві не завжди це розуміють, бо на жаль, питання зрошення є нашими локальними проблемами.

Так, за допомогою іноземних грантів ХДАУ отримав можливість готувати фахівців, які в майбутньому працюватимуть у галузі ззрошувального землеробства. Зараз депутати, зокрема Сергій Хлань, допомагають розв’язати питання із отриманням фермерами права власності на підземну частину зрошувальних систем, що також є дуже актуальним для Херсонщини. Ми і надалі будемо працювати у напрямку відновлення зрошення на Херсонщині, залучаючи для цього всі можливі засоби.

Наша мета — протягом найближчих років збільшити кількість зрошувальних земель до 500 тис. га. А Херсонський державний університет в свою чергу має стати флагманом у цьому питанні і майданчиком для демонстрації передових технологій та досягнень у цьому напрямку».

Фото Александра Паливоды.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *