У Херсоні обговорювали «Електронну медицину»

Сьогодні, 20 вересня, відбулась робоча зустріч керівництва обласної державної адміністрації та обласної ради з керівництвом Хмельницької обласної ради, присвячена питанню впровадження інноваційних методик у сфері охорони здоров’я.

Мова йшла про запровадження на території Херсонської області першої в Україні обласної програми «Електронна медицина», яку презентував гостям директор Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Віктор Короленко.

«Запроваджуючи дану програму, перш за все, керувалися чотирма основними принципами: якість, доступність, системність і неперервність для мешканців не тільки міст, а й усіх сіл та селищ Херсонщини», — одразу зазначив Віктор Короленко.

Керівництву Хмельницької області стало неабияк цікаво поближче ознайомитися з механізмами запровадження «Електронної медицини» на Херсонщині, адже дана програма планується бути прийнятою Міністерством охорони здоров’я України не пізніше 2020 року для всіх областей.

Тож Віктор Короленко особисто розповів про поетапний перехід системи охорони здоров’я в області в електронний вигляд адміністрування.

Він підкреслив, що не зважаючи на низьку щільність населення (34 мешканця на 1 км кв) та велику відстань між населеними пунктами, область забезпечено абсолютним покриттям станцій екстреної медичної допомоги й наявними каретами «швидкої».

«Система єдина з диспетчерською, розташованою в «Обласному територіальному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» у Херсоні. Всі виклики, розмови, виїзди машин екстреної допомоги фіксуються і відслідковуються у режимі онлайн», — пояснив директор Департаменту охорони здоров’я ОДА.

Окремо Віктор Короленко додав, що дана система вже успішно працює на території районів області та в об’єднаних територіальних громадах.

Також наразі активно триває робота з переходу на «Електронну медицину» всіх медичних закладів Херсонщини – запроваджується можливість мешканців записуватися на прийом до лікаря у режимі онлайн, завдяки особистій електронній картці лікар зможе попередньо ознайомитися з медичною історією людини, надавати подальші рекомендації та виписувати рецепти, зручнішим стане і придбання призначених ліків і контроль за їх наявністю в аптеках завдяки діючій державній програмі «Доступні ліки», яка також є частиною обласної програми «Електронна медицина».

Щодо питання фінансування програми Віктор Короленко розказав:

«Вже до реєстрів для формування електронних медичних карток внесено 1 мільйон 100 тисяч мешканців області. Прийнята програма передбачує фінансування у розмірі 76 мільйонів гривень і слід зазначити, що діятиме вона на основі солідарного фінансування – частина витрат покривається за рахунок обласного бюджету, а решту забезпечують місцеві, як зацікавлена сторона у процесі забезпечення власних мешканців медичними послугами».

За його словами, на сьогодні триває закупівля технічного оснащення для всіх медичних закладів області і розпочато навчання медичних працівників первинної ланки. У разі успішного проведення даного етапу роботи, вже у листопаді поточного року буде запущено основний сервер, який підтримуватиме роботу всієї системи з 4-ьохрівневим ступенем захисту персональних даних кожного громадянина і програма повноцінно розпочне працювати на території усієї області.

Голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв зауважив:

«На сьогодні це унікальна програма для всієї України і відповідна законодавча частина поки тільки опрацьовується, тому існують нюанси з її реєстрацією в юстиції. Але при цьому «Електронна медицина» в жодному разі не суперечить вимогам чинного законодавства, тим більше, що МОЗ на майбутнє планує використовувати в роботі досвід саме Херсонської області».

Голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний по завершенню спілкування підсумував:

«Досвід Херсонщини дійсно унікальний для всієї України і я впевнений, що до вас в гості по консультативну допомогу завітають представники ще з багатьох областей. Запровадження програми «Електронна медицина» дуже своєчасне з огляду на процес децентралізації в країні. Адже об’єднання громад і передача повноважень на місця, в першу чергу, означають наближення послуг для людей і медицина тут відіграє одне з найважливіших значень».

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *