У Херсоні очікують погіршення погодніх умов

За прогнозами Українського гідрометеорологічного центру, у найближчі дні на території України очікується погіршення погодних умов, можливі грозові дощі.

Відділ з питань цивільного захисту м.Херсона міської ради нагадує мешканцям міста про дотримання Правил безпеки під час несприятливих погодних умов.

Уникайте відкритої місцевості.Гроза зазвичай б’є у найвищу точку на своєму шляху. Якщо ви все ж таки лишилися на відкритій місцевості під час грози, сховайтеся в будь-якому можливому заглибленні, сядьте навпочіпки та нахиліть голову. Лежати на мокрій землі під час грози не рекомендується.

Не можна ховатися під високі дерева, особливо поодинокі, найбільш небезпечними є дуб, тополя, ялина сосна.

Намагайтеся сховатися.Безпечніше за все під час грози перебувати в приміщенні із громовідводом. Можна знаходитись у автомобілі з закритими вікнами. У квартирі чи в окремому будинку під час грози завжди зачиняйте вікна, вимикайте з мережі телевізори та антенні вводи. У жодному разі не залишайте телевізор у режимі «очікування», витягнути з комп’ютера мережевий кабель.

Уникайте води. Удар блискавки поширюється навколо водойми в радіусі 100 метрів. Під час грози не можна купатися , але при цьому мокрий одяг на людині, навпаки, служить захистом.

Остерігайтеся металу та електрики.Слід пам’ятати, що удар блискавки небезпечний, коли гроза б’є безпосередньо в людину, а також у предмети, що розташовані поруч. Не торкайтеся мокрого, залізного, електричного, тому що в такі речі блискавка влучає найчастіше. Не можна сидіти біля багаття, адже у нагрітого повітря провідність значно більша. Дуже небезпечно перечікувати грозу біля лінії електропередач.

Під час грози небезпечно розмовляти по мобільному телефону, він є досить сильним магнітом для блискавки, тому необхідно його вимкнути.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *