У Херсоні відкрили меморіальний комплекс Раббі Гілелю

3 серпня у Херсоні відкрили меморіальний комплекс Раббі Гілелю, праведнику єврейського народу.

У відкритті меморіалу взяли участь обласна та міська влада, народний депутат України Олександр Співаковський та єврейська громада міста.

«153 роки, як пішов наш праведник. Я завжди вважав, що він гідний величезної поваги. Щороку ми приходили на його могилу і молилися, але два роки тому один з наших вірян Філя Каплан вирішив, що у Раббі Гілеля має бути гідний меморіал. Тому сьогодні ми стоїмо тут. Я не вірю своїм очам, бо сталося диво. Дмитро Шурман і Сергій Дмитрєв просто взяли на себе цю святу місію і відтворили талісман нашої громади», — прокоментував головний рабин Херсонської області Йосеф Вольф.

У Херсоні відкрили меморіальний комплекс Раббі Гілелю

На захід був запрошений скрипаль з Ізраїлю Мардехай Бродський, який виконав два твори, один з яких склав сам Раббі Гігель. Це глибока молитовна мелодія, яка йде з глибини душі.

У Херсоні відкрили меморіальний комплекс Раббі Гілелю

В свій час Раббі Гілель став духовним наставником євреїв-хліборобів на Херсонщині.

«Херсонщина має більше 150 національностей і ми розуміємо, що нам потрібно підтримувати кожну громаду. Сильна громада — сильна Херсонщина. Тому ми тут і ми будемо допомогами й надалі.

Сьогодні ви об’єднуєтесь і відновлюєте те місце, де знаходиться могила Раббі Гігеля. І хай буде так, як говориться в повір’ї — якщо в населеному пункті є могила праведника, то це місце опікує Всевишній, який ніколи не допустить, щоб у цьому місці були війни та катаклізми. І хай буде так, щоб цей меморіальний комплекс був на карті паломництвом всього єврейського народу», — зазначив очільник області Андрій Гордєєв.

У Херсоні відкрили меморіальний комплекс Раббі Гілелю

Після урочистого перерізання стрічки, усі присутні змогли зайти в середину меморіали, запалити свічку і залишити записку з скороченими побажаннями. Адже всі вірять, що Раббі Гілель захищає кожного.

У Херсоні відкрили меморіальний комплекс Раббі ГілелюУ Херсоні відкрили меморіальний комплекс Раббі Гілелю

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *