У Херсонській ОДА обговорили питання безпеки від африканської чуми свиней

2 вересня, відбулась селекторна нарада під головуванням Першого Віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку та торгівлі України Степана Кубіва з питань вжиття заходів щодо стабілізації епізоотичної ситуації з африканською чумою свиней, у якій взяли участь керівники усіх областей України.

Було поінформовано, що порівняно з 2012 роком ситуація погіршилася і на сьогоднішній день епідемія африканської чуми свиней (далі АЧС) створює загрозу біологічної безпеки України.

Систематично проводяться наради щодо запобігання поширення АЧС, додатково до Міністерства запрошуються керівники тих областей, де є випадки захворювань.

«Тільки за серпень поточного року зареєстровано 20 випадків захворювань африканською чумою свиней. Найбільш уразливими є території заходу, сходу і півдня України. У регіонах із низьким рівнем захищеності ліквідують усіх тварин – потенційних носіїв інфекції. Так, вже ліквідовано більше 80 тисяч голів тварин», – поінформувала перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

Саме тому під час наради було зазначено, що необхідно забезпечити повний контроль транспорту, який може перевозити тварин-збудників АЧС, встановлювати мобільні ветеринарно-контрольні пункти.

Олена Ковальова звернула увагу, що до кінця 2016 року є небезпека виникнення епідемії ще у 55-70 населених пунктах, тому потрібно в оперативному порядку здійснювати усі необхідні заходи із запобігання розповсюдження захворювання.

Перший Віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів звернувся до керівників областей і зазначив:

«Ми маємо дуже маленькі важелі у рамках чинного законодавства, тому буде вирішувати ситуацію комплексно разом із Генеральною прокуратурою, Службою безпеки України, Міністерством внутрішніх справ та Національною поліцією. Це вже проблема економіки та експортної спроможності держави».

Він також зауважив про те, що є проблеми з виплатою компенсацій за ліквідованих тварин, тому вони контролюватимуться особливо серйозно. Також планується створення в областях репродукторів для відновлення ліквідованого поголів`я.

Херсонську область на селекторній нараді представив в. о. заступника голови обласної державної адміністрації Євген Рищук.

Він запевнив, що ситуація щодо африканської чуми свиней в області контрольована. Проведено ряд ефективних заходів з профілактики занесення збудника на територію Херсонщини, постійно ведеться робота з представниками місцевого самоврядування, управління Держпродспоживслужби та патрульною поліцією.

По завершенню наради Степан Кубів надав номер «гарячої» телефонної лінії з питань епізоотичної ситуації з африканською чумою свиней в Україні – 067 125 92 74 і попросив у разі виявлення схожих випадків обов`язково надавати відповідну інформацію.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *