У Херсонській ОДА обговорювали житлові програми Херсонщини

Сьогодні, 23 березня, відбулось засідання за «круглим столом» на тему: «Реалізація державних та відповідних місцевих житлових програм на Херсонщині» за участі представників інститутів громадянського суспільства, Херсонського регіонального управління державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, депутати Херсонської обласної та міської рад та забудовники.

Під час засідання було обговорено результати реалізації державних та відповідних місцевих житлових програм на Херсонщині і проблеми, які гальмують реалізацію програм та шляхи їх вирішення.

У Херсонській ОДА обговорювали житлові програми Херсонщини

Як зазначив Юрій Волкович, директор Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, за останні 5 років не дивлячись на недостатнє фінансування було завершено будівництво 3-х об’єктів у місті Херсон. Понад 150 квартир, у цих новобудовах, отримали мешканці згідно Програм, які реалізує фонд: «Програма пільгового молодіжного кредитування за рахунок коштів державних і місцевих бюджетів», «Програма будівництва (придбання) доступного житла», «Програма пільгового молодіжного житлового кредитування за рахунок власних коштів». Юрій Волкович також відзначив, що завдяки законопроекту щодо компенсації коштів у розмірі 50% на придбання житла, учасники АТО зможуть скористатись цими пільгами і вже є родини учасників АТО, які перебувають у черзі на отримання житла.

У Херсонській ОДА обговорювали житлові програми Херсонщини

«Для розвитку будівництва доступного житла необхідно залучати нові інструменти фінансування серед яких гранти, кошти фондів та зарубіжних капіталів», — зазначив начальник управління містобудування та архітектури обласної державної адміністрації, головний архітектор області Григорій Ходін.

Учасники «круглого столу» визначили пріоритети та перспективи розвитку житлових програм, одним з яких є виділення коштів на встановлення інженерних мереж у місці будівництва житла та створення фонду цільового призначення щодо використання 3% пайового внеску, який будівельники відраховують на розвиток інфраструктури міста Херсонською міською радою.

У Херсонській ОДА обговорювали житлові програми Херсонщини

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *