У Херсонській ОДА вкотре обсудили проблему вартості води для зрошення

Якою має бути вартість послуг з подачі води на зрошення, як вплине їх зростання на сільськогосподарське виробництво області, – питання, які досить емоційно обговорювали сьогодні, 18 березня, на засіданні робочої групи з вирішення проблемних питань щодо ефективного використання зрошуваних земель та меліоративних систем області.

У нараді взяли участь керівники обласної ради та облдержадміністрації, депутати облради, керівники підвідомчих організацій обласного управління водних ресурсів, управлінь Головного Каховського магістрального каналу та Північно-Кримського каналу, голови районних асоціацій фермерів та землевласників. Мова йшла про калькуляцію на послуги, пов’язані з подачею води з меліоративних систем і водних об’єктів на полив зрошуваних земель. Аграрії переконували представників каналів: до ціноутворення треба підходити реально, для того, щоб не знищити аграрний сектор. «Якщо не буде нас – не буде і вас», — відзначив один з аграріїв.
 

«Основна проблема в тому, що управління водного господарства і керівництво двох каналів – магістрального Каховського і Північно-Кримського каналу, намагаються підняти ціни і тарифи піднімають приблизно на 30 – 35, а в деяких епізодах і на 40 відсотків», — каже Сергій Рибалко, голова постійної комісії обласної ради з питань земельних відносин та екології. Він переконаний, що це навантаження призведе до того, що від води почнуть відмовлятися, інвестиції в зрошення припиняться.
У Херсонській ОДА вкотре обсудили проблему вартості води для зрошення

Для того, щоб відпрацювати питання вартості води, на сьогоднішній нараді вирішили створити групу, що складатиметься з фахівців і управлінь каналів, і сільгоспвиробників. «Є необхідність створити таку невелику локальну групу, у склад якої увійдуть тільки представники каналів і економісти основних споживачів води (сільгосппідприємств) – для того, щоб у вузькому колі обговорити ці всі позиції», — повідомив Ігор Йосипенко, секретар постійної комісії обласної ради з питань земельних відносин та екології обласної ради.
 

«Час у нас для вироблення позиції є. Є день, є ніч, як сказав головуючий на засіданні. Тому відпрацюємо і думаю, що до запуску води в канали, а він планується на 25 березня, ми будемо мати вже всі тарифи до укладання договорів», — зазначив Сергій Рибалко.

 

Також на нараді йшла мова про те, що деякі сільські ради підняли оренду плату за землю під зрошувальними системами, безпосередньо під магістральними каналами, і це збільшує податкове навантаження, відзначив депутат.

 
«Із усіх сільських рад, які у нас є в області, через територію яких проходять канали, тільки чотири максимально підняли вартість податку на землю під цими каналами. У них є «вилка» — вони можуть ставити від одного відсотка до п’яти відсотків. Вони ставлять п’ять відсотків. Будь-які відрахування, які здійснюють канали, вони закладаються в собівартість води, тобто таким чином, вони лягають на плечі аграріїв. Якщо це набере масовий характер, то завтра всі сільські ради будуть піднімати податок на землю. Тому дуже важливо донести до голів сільських рад, щоб вони не зловживали тим правом, яке сьогодні є у них», — відзначив Ігор Йосипенко.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *