У Херсонській області триває акція «Безпечне житло»

З початком опалювального періоду, за статистикою, різко збільшується кількість пожеж у житловому секторі. Саме нехтування громадянами правилами пожежної безпеки в осінньо-зимовий період є однією з найпоширеніших причин виникнення займань. Щоб нагадати та поновити знання з правил безпечної життєдіяльності у побуті в рамках акції «Безпечне житло» 26 жовтня співробітники Олешківського районного сектору Головного управління ДСНС України у Херсонській області провели інформаційно-роз’яснювальну роботу з жителями села Великі Копані. Подібні рейди відбулися ще у восьми районах області: Бериславському, Дніпровському, Голопристанському, Каховському, Нижньосірогозькому, Новотроїцькому, Скадовському і Суворовському.

Представники Служби порятунку говорили з громадянами про те, як правильно опалювати свої оселі у холодну пору року та запитували, чи дотримуються вони елементарних правил експлуатації обігрівальних приладів. Крім цього, рятувальники нагадали, які роботи необхідно виконати перед початком використання обігрівальних приладів усіх типів: електричних, газових та твердопаливних тощо.  І це є наразі дуже актуальним, оскільки людський фактор є найбільш небезпечним чинником при виникненні пожеж.

Велика увага, особливо у сільській місцевості, була приділена правилам пожежної безпеки під час експлуатації пічного опалення. З користувачами такого типу опалення були проведені інструктажі та доведена до їх відома інформація про випадки виникнення пожеж та загибелі людей через несправність пічного обладнання за 2015-2016 роки.

Загалом співробітники пожежно-рятувальної служби провели бесіди на різні теми: «Правила пожежної безпеки у житлі», «Правила експлуатації електрообладнання», «Перші дії під час виникнення пожежі у будинку», «Перша допомога при опіках» тощо. У трудових колективах інспектори розповідали про те як користуватися первинними засобами пожежогасіння у випадках такої необхідності. Усім учасникам зустрічей вручалися листівки і пам’ятки з правилами пожежної безпеки у побуті.

Share Button