У ХОДА обговорили питання «тіньової” заробітної плати

Враховуючи суттєві зміни, які внесені до законодавства, зокрема постановою КМУ №295, контроль за додержанням законодавства про працю з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці здійснюється як інспекторами праці Держпраці так і інспекторами праці виконавчих органів міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад. Про це сьогодні було обговорено під час наради з головами РДА, яку провів очільник області Андрій Гордєєв.

Новим порядком запроваджується також можливість проведення за бажанням роботодавця так званого «аудиту» трудового законодавства, а заходи впливу пропонується застосувати лише у випадку, якщо роботодавець відмовляється усувати порушення законодавства про працю.

Разом з тим, порядок визначає ефективний механізм виявлення неоформлених працівників, що є черговим кроком Уряду у боротьбі за легалізацію доходів громадян та недобросовісних підприємців.

Отже виконавчим органам рад необхідно звернути увагу на проведення державними інспекторами регулярних інформаційно-роз’яснювальних кампаній щодо найбільш ефективних способів дотримання норм законодавства про працю, захисту і поновлення трудових прав працівників.

Підсумовуючи роботу, Андрій Гордєєв звернувся до присутніх керівників активізувати роботу з питань легалізації «тіньової” заробітної плати і зайнятості населення відповідно до чинного законодавства.

У ХОДА обговорили питання "тіньової” заробітної плати

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *