У Каховці хочуть створити нове комунальне підприємство

Його пропонують назвати «Благоустрій»

Розділити функції КП «Комунальне транспортне підприємство» між двома комунальними підприємствами пропонує депутатам Каховської міськради керівництво міста.

— Ми хочемо забрати з КП «КТП» функцію благоустрою і передати її спеціально створеному підприємству. А «КТП» займатиметься виключно вивезенням побутових відходів, — пояснив міський голова Андрій Дяченко.

За його словами, питання створення КП «Благоустрій» буде винесене на сесію 28 березня. На офіційному сайті міськради оприлюднений і відповідний проект рішення. У ньому зазначено, що метою створення нового підприємства є бажання «вирішити нагальні питання в галузі житлово-комунального господарства міста». Статутний капітал КП «Благоустрій» пропонується визначити в розмірі балансової вартості будівель та споруд, що передаватимуться йому з КП «КТП» на останню звітну дату, що передуватиме даті передачі.

— Спочатку буде створене це підприємство. Ніякої реорганізації КП «КТП» внаслідок цього наразі не потребуватиме. Відповідно всі профільні співробітники будуть звільнені з «КТП» і працевлаштовані в КП «Благоустрій», — повідомила начальник юридичного відділу міськради Людмила Чиркіна.

Як пояснив перший заступник міського голови Олег Кожем’якін, передача функцій благоустрою новому підприємству дозволить мінімізувати видатки з бюджету громади. «Адже «КТП» є платником податку на додану вартість. А КП «Благоустрій» його сплачувати не буде. Щодо цього нами вивчався досвід Нової Каховки», — прокоментував він.

— А як буде з виділеними з бюджету коштами на благоустрій для КП «КТП»? — поцікавились депутати.

— Створимо нове підприємство і перерозподілимо ці кошти, — пообіцяв міський голова.

До речі, у Новій Каховці функції озеленення, благоустрою, санітарної очистки міста (вивезення побутових відходів), зовнішнього освітлення і ритуальних послуг покладені на КП «НК Екосервіс». Водночас у Новій Каховці сьогодні працює 19 комунальних підприємств, тоді як у Каховці лише 5.

Нагадаємо, що у 2011 році Каховська міськрада спробувала зменшити кількість комунальних підприємств. Проте ініційоване депутатом міськради від «Партії регіонів» Павлом Філіпчуком реформування КП «Житловик-Свєтлово» і КП «Наш дім» в новостворене КП «Каховська керуюча компанія» призвело згодом до втрати 2,56 мільйона гривень із міського бюджету.

Джерело

Share Button