У Каланчакському районі хочуть модернізувати Північно-Кримський канал

Після анексії Криму гідротехнічну систему Північно-Кримського каналу було розірвано. В листопаді 2014 року розпочато будівництво капітальної споруди з облаштуванням обліку води, що забезпечить злагоджену роботу системи на материковій частині України. Водночас така конструкція при потребі може стати лічильником подачі води. Головне завдання – підняти рівень води в розподільчих каналах Херсонської області, що сприятиме зрошуваному землеробству.

Дане питання знаходиться на постійному контролі і 4 березня 2016 року під головування голови Каланчацької районної державної адміністрації Ганни Загорулько відбулася робоча нарада за участю першого заступника голови районної державної адміністрації Онуце О.І., директора ДП «Одеська ОДБВО» Бузіяна Г.Д., провідного інженера з технагляду за будівництвом ДП «Одеська ОДБВО» Стоянова Л.М., в.о. начальника Херсонського облводресурсів Андрієнко І.О., начальника Управління Північно-Кримського каналу Романенка О.О., директора інституту «Укрпівдендніпроводгосп» Чижика О.А., головного інженера інституту «Укрпівдендніпроводгосп» Зайцева В.О., представника підрядної організації ПАТ «БМУ-24» Печури В.Д., головного інженера ПАТ «БМУ-24» Недогана А.Г.

Під час заходу членами робочої групи було розглянуто стан реалізації проекту «Будівництво капітальної споруди на Північно-Кримському каналі у Херсонській області з облаштуванням вузла водообліку» (1070 км каналу) та зафіксовано стан виконання робіт по будівництву вищеозначеного об’єкта. На сьогоднішній день їх виконано на рівні 80 %. Для завершення будівництва в повному обсязі не вистачає фінансового ресурсу. Дане питання вирішується на загальнодержавному рівні.

Не зважаючи на це, необхідно зазначити, що стан готовності об’єкту не перешкоджає початку поливного сезону, адже до сьогодні залишається не розібраною зведена у 2014-2015 роках на 915 км Північно-Кримському каналу тимчасова споруда.

У зв’язку з невирішеними питаннями фінансування робіт будівництва даного об’єкту та його утримання з боку підрядної організації, а саме: охорона об’єкту і лінії енергопостачання, відкачка дренажної води в котловані, тимчасово призупинено. Після вирішення даного питання на державному рівні роботи буде продовжено.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *