У Новоолексіївській школі відкрився клас із викладанням на кримськотатарській мові

У Новоолексіївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 Генічеської районної ради Херсонської області з початку навчального 2017/2018 року відкрився клас із викладанням шкільних предметів на кримськотатарській мові.

Так, цього року до першого класу з навчанням кримськотатарською завітало 12 діток. Керівництво школи докладає усіх зусиль, аби забезпечити учнів підручниками й усіма бібліотечними матеріалами на кримськотатарській мові так само, як і інших учнів школи.

До речі,з цього навчального року школа перейшла на україномовне викладання предметів (раніше всі шкільні дисципліни викладалися російською мовою).

Директор Новоолексіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Ленур Люманов розповів, що в навчальному закладі навчається 596 учнів, 60 відсотків з яких становлять представники кримськотатарського народу. 47 вчителів викладають всі шкільні предмети у 26 класах.

«Це єдина школа в Україні, де кримськотатарська мова вивчається ще з 1988 року. В новому класі навчаються і українці, в родинах яких є представники кримськотатарської національності. При навчанні мові дітей ми враховуватимемо можливість сприйняття у їх віці», — зазначив Ленур Люманов.

Бібліотека школи повністю забезпечена як україномовними, так і книжками кримськотатарською мовою, серед яких не тільки шкільні підручники, а й художня література, казки й енциклопедії.

Голова Генічеської районної державної адміністрації Олександр Воробйов зазначив:

«Саме мова може зберегти народ, тож відкриття шкільного класу з викладанням на кримськотатарській мові – це можливість висловити повагу й шану до людей, які складають вагому частину мешканців Генічеського району».

Share Button