У співпраці із Королівством Нідерландів Херсонщина буде розвивати портово-торгівельна галузь

Сьогодні, 11 жовтня, в обласній державній адміністрації пройшла зустріч керівництва області й міста з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Нідерландів в Україні паном Кейсом Кломпенхаувером, представниками Посольства і нідерландських компаній.

Нідерландська делегація завітала на Херсонщину з метою вивчення можливостей співробітництва з розвитку портів у Херсоні та Миколаєві.

Так, Кейс Кломпенхаувер впродовж 11 і 12 жовтня планує відвідати Херсонський морський торговельний порт і морський порт «Октябрськ» з метою ознайомлення з поточним станом справ у галузі.

Даний візит є першим кроком з боку Королівства Нідерланди до участі в розвитку морського сектору України.

img_7228

«Ви маєте гарних інженерів, які можуть виготовляти різне обладнання за більш прийнятними цінами, ніж у Нідерландах. Саме тому часто є продуктивним союз світового досвіду з українськими фахівцями за умови економічної доцільності. Тому ми будемо раді допомогти Україні й Херсонщині підкорити світ власним експортом», – зауважив Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Нідерландів.

Заступник голови обласної державної адміністрації Вадим Чабан був радий познайомитися з керівництвом Посольства особисто й поінформував:

«Співпрацюючи, потрібно враховувати особливості портів Херсонщини. А також не забувати про Херсонський суднобудівний завод, який вже плідно працював з Нідерландами і Норвегією стосовно будівництва платформи для видобутку нафти. До того ж, компанія «Нібулон» активно будує на Херсонщині термінал для трансферу вантажів рікою Дніпро».

img_7232

Вадим Чабан також зауважив, що Херсон – місто суднобудівельників і моряків, тому така співпраця пожвавить бізнес у цьому напрямку.

Присутній на зустрічі в. о. заступника Херсонського міського голови Андрій Щербина також звернув увагу на те, що Нідерланди є ключовим партнером Європейського Союзу з Херсоном.

«За результатами першого півріччя саме Нідерланди посіли перше місце за постачанням товарів у Херсон, що складає 13% від загальної кількості. Об`єм експорту склав 1,5 мільйонів доларів, а імпорту – 4 мільйони доларів США. Окрім цього, саме Нідерланди продовжують надавати Україні технічну допомогу у рамках різних державних програм», – зауважив Андрій Щербина.

img_7222

Під час зустрічі поспілкуватися з представниками Посольства Королівства Нідерландів і представниками компаній мали змогу й представники різних груп вітчизняних компаній, які також зацікавлені у реалізації програми з розвитку ріки Дніпро як торгівельного шляху.

Майбутня співпраця Нідерландів з Україною буде реалізовуватися у сфері розвитку портів на принципах державно-приватного партнерства (ДПП). Саме тому Посольством було започатковано програму розвитку ріки Дніпро. Впровадження цього та інших проектів з метою консолідації пропозицій щодо використання водних ресурсів скоординовано з іншими зацікавленими учасниками водної галузі.

img_7235

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *