В Херсоні Ксенія Ляпіна презентувала європейські методики державної регуляторної політики

15 липня в обласній державній адміністрації відбувся навчальний семінар для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування Херсонщини про новітні інструменти державного управління та застосування нової методики обрахування витрат малого бізнесу на виконання державного регулювання – М-тест, який відкривала голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна.

З метою відкриття семінару та презентації новітніх європейських методик в регуляторній політиці відбувся брифінг голови ДРС Ксенії Ляпіної, голови ОДА Андрія Гордєєва та директора Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (ЛЕВ) Тамари Соляник.

Голова ОДА, вітаючи учасників семінару, висловив подяку організаторам заходу та наголосив на важливості проведення такого навчання для організації подальшої ефективної роботи між органами влади та представниками малим бізнесом.

!DSC_0274

Під час спілкування з представниками засобів масової інформації Ксенія Ляпіна поінформувала про новітні інструменти та методики державного регулювання роботи малого бізнесу та зазначила: «Державний апарат продовжує оновлюватись і новим фахівцям потрібно здобувати сучасні знання. Щоб впроваджувати регуляторну реформу, формувати нову форму мислення державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування повинні володіти прогресивними європейськими інструментами державного управління». Також вона зазначила, що одним з пріоритетних питань діяльності в цьому році є упорядкування роботи в державній фіскальній службі з адміністрування податків відповідно до європейських норм і відносин.

Тамара Соляник, директор Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» зазначила: «Ми працюємо за програмою міжнародної технічної допомоги, а це означає, що ми готові допомогти і владі, і бізнесу пришвидшити та полегшати процес реформування, який зараз здійснюється в Україні». Також вона висловила задоволення в тому, що програма USAID ЛЕВ мала можливість долучитися до такої амбітної мети як запровадження сучасних інструментів регуляторної політики.

!DSC_0283

Під час брифінгу поінформовано про головне в запровадженні нових стандартів регуляторної політики для малого бізнесу – впровадження нового для України регуляторного інструменту М-тесту сприятиме організації та консолідації громадянського суспільства, впровадженню демократичних шляхів впливу громадськості на прийняття регуляторних рішень, а також призведе до зростання фінансових можливостей малого та мікробізнесу через зменшення витрат на зайве регулювання.

Отже за своєю суттю М-тест є розрахунком витрат, які понесе середньостатистичний суб’єкт малого бізнесу внаслідок введення того чи іншого державного регулювання. Сама методика проведення М-тесту є чітко структурованою і дозволяє максимально легко (покроково) і повно оцінити витрати прямих і адміністративних (інформаційних) витрат, які понесе малий бізнес при виконанні відповідного регулювання.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *