В обласній службі ДСНС обговорили питання адаптації внутрішньо переміщених осіб

12 жовтня в обласній службі ДСНС відбувся круглий стіл на тему: «Психологічна адаптація внутрішньо переміщених осіб зі Сходу країни та тимчасово окупованих територій». У заході взяли участь представники психологічної служби Головного управління, громадської організації «Крим SOS» та гуманітарного центру.

З вступним словом виступила заступник начальника Головного управління ДСНС області Катерина Гаврилова. «Оскільки нам багато доводиться працювати з внутрішньо переміщеними особами, особливо дітьми, ми бачимо їх проблеми та потреби. Розуміємо, що їм дуже необхідна психологічна допомога. Тому сьогодні запросили вас, щоб поділитись власним досвідом такої роботи, і налагодити спільний вектор співпраці. Було б дуже добре, якби цією роботою ми разом змогли охопити не лише обласний центр, а й інші населені пункти регіону, де проживають переселенці», — зазначила Катерина Гаврилова.

Про те, як останнім часом організована робота з маленькими переселенцями розповіли присутнім психологи обласної служби ДСНС. Вони започаткували численні види арт-терапій, тренінгів, які практично щочетверга проводять з дітьми на базі обласної організації Червоний Хрест та у місцевому ХАБі. Влітку чимало довелось попрацювати у літніх таборах відпочинку, як у Херсоні, так і на морському побережжі курортної зони. Здебільшого діти охоче йдуть на контакт, виконують всі запропоновані терапії, складають розповіді про героїв, які за певних обставин опиняються у різних життєвих ситуаціях. Наприкінці ж отримують необхідний емоційний заряд, їх страхи віддаляються, на перший план виходить позитивний та оптимістичний настрій.

Поділилась своїм досвідом роботи і представник «Крим SOS», яка сама переїхала з м. Луганськ, і являючись професійним психологом активно включилась у цю роботу вже на Херсонщині. Вона звернула увагу на необхідності проводити психологічну реабілітацію не лише з дітьми, а обов’язково і з їх батьками. Тоді й бажаний результат буде швидшим та кращим. Розповіла про заплановані проекти «Від серця до серця» та

Беручи до уваги те, що психологам рятувального відомства часто доводиться працювати з великими групами дітей, дівчата з гуманітарного центру погодились на пропозицію спільного проведення психологічних заходів, аби повноцінніше приділити увагу дітям, розділивши їх на кілька груп, найкраще за віком.

Результатом круглого столу стало запровадження механізму продуктивної співпраці між громадськими організаціями та психологічною службою Головного управління ДСНС області з питань надання психологічної допомоги внутрішньо переміщеним особам.

 

Джерело: ГУ ДСНС України у Херсонській області

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *