В облздраві радилися як запобігти поширенню кору

На Херсонщині зафіксовано перші випадки захворюваності на кір. Наразі лабораторно підтверджено вже 3 випадки кору. Причиною є свідомі відмови батьків від вакцинації дітей проти кору, які не дають досягнути достатнього рівня охопленості щепленням. На початок 2018 року в області невакцинованими залишаються понад 2,0 тис. дітей, яким необхідно було отримати щеплення проти кору у минулому році.

Враховуючи досвід інших областей України, де епідемія кору теж починалася з декількох випадків, а потім охопила значну кількість населення і навіть призвела до декількох летальних випадків, в Департаменті охорони здоров`я обласної державної адміністрації 12 січня провели засідання регіонального оперативного штабу з метою протидії поширенню кору по області.

В облздраві радилися як запобігти поширенню кору

Під головуванням заступника директора Департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації Ліни Бондаревої, за участі заступника начальника управління лікувально-профілактичної допомоги населенню, медичних кадрів та звернень громадян — начальника відділу розвитку та контролю якості медичної допомоги населенню, акредитації Департаменту охорони здоров’я Наталії Шахман та головного позаштатного педіатра Департаменту Тетяни Карчевич медики обговорили багато важливих питань.

В процесі обговорення було вирішено ініціювати позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій для прийняття рішення про недопущення до навчання дітей, що не мають щеплення проти кору.

Вирішено провести семінар для шкільних медсестр щодо розпізнавання ранніх ознак кору, а також нараду районних педіатрів щодо виконання плану щеплення в районах та семінар для терапевтів. Також рекомендовано ввести обмежувальні заходи по відвідуванню реанімацій, консультації інфекціоніста хворих у стаціонарах з висипом на шкірі, чіткий маршрут пацієнтів з підозрою на кір, тощо.

В облздраві радилися як запобігти поширенню кору

Запаси вакцини від кору передбачені лише для дитячого населення, а тому дорослі, які не отримали 2 щеплення в дитинстві, мають можливість   захистити себе, купивши вакцину в аптеці та приватних кабінетах щеплень. З місцевих бюджетів керівниками закладів охорони здоров’я буде ініційовано виділення коштів на закупівлю вакцини для щеплення проти кору медичних працівників як групи високого ризику.

На жаль, злісні відмовники від вакцинації проти кору все ж таки залишаються, незважаючи  на вмовляння та дзвінки медичних працівників. Тому, для боротьби за здоров’я дітей необхідно, щоб підключилися і  відповідальні батьки, адже ліків від кору на сьогодні не існує.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *