Відповідальність за підпали на полях буде покладено на орендаря

З початком зернозбиральної компанії та жнив на Херсонщині активізувались порушники-землекористувачі, які займаються підпалом стерні, сухої рослинності та її залишків на полях.

В умовах розвитку сучасного аграрного бізнесу замість того, щоб стерню і рослинні рештки використати для приготування компостів, органічних добрив, їх просто спалюють.

«Питання на контролі екологічної інспекції та ГУ ДСНС України у Херсонській області, але зі своєї сторони ОДА, а саме: Департамент агропромислового розвитку разом з Департаментом з питань цивільного захисту та оборонної роботи розробив зміни до законодавчих актів, згідно з якими відповідальність за підпали на полях буде покладено на орендаря даної земельної ділянки. Відповідне звернення було адресовано Кабінету Міністрів України з пропозицією посилити відповідальність користувачів земельних ділянок та збільшити штрафи за випалювання сухої рослинності та її залишків до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що наразі становитиме 3400 грн», — розповів заступник голови облдержадміністрації Євген Рищук, який курує питання агропромислового розвитку і попереджує, що порушники будуть нести відповідальність згідно з діючим законодавством.

Відповідальність за підпали на полях буде покладено на орендаря

Згідно зі статтею 245 Кримінального Кодексу України, окрім накладання штрафу за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу, порушник може нести і кримінальну відповідальність.

Окрім забруднення повітря, що завдає шкоди здоров’ю та навколишньому природному середовищу випалювання стерні призводить до знищення місць гніздування птахів, знаходження тварин та знищує мікрофлору і збіднює ґрунти. Також це може призвести до пожеж у лісосмугах, лісах, завдаючи великої шкоди природному середовищу.

У разі випадків випалювання стерні, пожеж та інших надзвичайних ситуацій необхідно звертатися до:

Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Херсонській області – 111, 112 (цілодобово)

Державної екологічної інспекції у Херсонській області – (0552) 26-23-87.

Довідково

Згідно статті 39 Закону України “Про тваринний світ” та статті 27 Закону України “Про рослинний світ” випалювання сухої рослинності або її залишків допускається лише в разі господарської необхідності за дозволом територіальних органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів, дотримуючись відповідних умов.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *