Влада та громадськість обговорили проведення урочистих заходів 8 та 9 травня

4 травня, відбулась зустріч громадськості з головою облдержадміністрації Андрієм Гордєєвим, під час якої було обговорено питання проведення заходів 8 та 9 травня, присвячених Дню пам’яті і примирення та 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. На нараду прийшли представники різних громадських угрупувань, політичних партій, військові та просто небайдужі громадяни.

Цього року задля єднання поколінь участь в урочистих заходах разом з ветеранами візьмуть учасники та ветерани АТО. Це рішення підтримала громадськість та запропонувала під час параду використовувати максимальну кількість державних прапорів. Для заходів, приурочених до Дня пам’яті і примирення та Дня перемоги над нацизмом, запропоновано гасло “1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо” та уже усталений символ “Мак пам’яті” – стилізоване зображення квітки червоного маку.

Наголошуючи на важливості дотримання норм Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та неприпустимості використання комуністичної символіки під виглядом «прапора Перемоги», а також георгіївських стрічок. Отже однією з пропозицій, яку було висловлено в ході наради, стало віднайдення та використання під час заходів автентичного прапору 295 Стрілецької Херсонської дивізії, який знаходиться в Херсонському краєзнавчому музеї і має героїчну історію.

IMG_7621

Також одним з головних питань, яке хвилювало активних мешканців – забезпечення громадського порядку та недопущення провокацій. «Завтра ми плануємо провести нараду з правоохоронцями та службою безпеки, тому що ми не можемо допустити жодних провокацій і сутичок», – зазначив голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв та звернувся до активістів з проханням поставитись до участі у заходах усвідомлено. “Це свято для багатьох патріотів Украіни повязане з великими історичними подіями. Адже внесок України у перемогу над нацизмом і ті втрати та жертви, яких зазнав український народ у роки важко переоцінити”, – зазначив очільник області.

Зі своєї сторони громадські формування повідомили про їх участь у контролі за громадським порядком та запропонували приєднуватись до них небайдужих херсонців.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *