Власник «Херсонобленерго» спонсорував проросійського кандидата у президенти Франції

Французьке видання Mediapart спільно з сайтом журналістських розслідувань Re: Baltica вивчило схему фінансових потоків з Москви на рахунки партії «Національний фронт», очолюваною проросійські налаштованим кандидатом у президенти Франції Марін Ле Пен.

Як з’ясувалося, ключові ролі у схемі грають радник російського президента Олександр Бабаков і євродепутат Жан-Люк Шаффхаузер, а російські експерти зі структури Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) Михайло Плісюк і Олександр Воробйов пишуть промови для Ле Пен.

«Вивчаючи загадкове фінансування Росією «Національного фронту», журналісти натрапили на листування двох російських лобістів. Цей обмін мейлами підтверджував російське втручання у французьку політику. Таким чином, заява Нацфронта про те, що кредити, отримані партією за кордоном, є виключно комерційною операцією і не мають політичної підоснови, спростовуються отриманими доказами», — стверджують автори розслідування.

Як наголошується у публікації, у 2014 і 2015 роках фонд «Європейська Академія», який займається «посиленням контактів з Росією», отримав у цілому 250 тисяч євро. Гроші поступили від фірми Spencerdale Ltd, за допомогою West East Communication Group. Власниками цих компаній, стверджує Mediapart, є Євгеній і Вадим Гінери, бізнес-партнери колишнього депутата Держдуми (нині — сенатора і радника президента Росії) Олександра Бабакова.

Олександр Бабаков, що фігурує в цьому розслідуванні, є мажоритарним акціонером ряду українських енергетичних підприємств, у тому числі «Київобленерго», «Одессаобленерго», «Житомиробленерго», «Севастопольенерго», «Кировоградобленерго», а також «Херсонобленерго». Також він є власником київських готелів «Прем’єр-палас» і «Русь», і ялтинського готелю «Ореанда». А ще — ряду найбільших ринків і торгівельних центрів в Україні, банка ФІО (Київ) і безлічі інших бізнес-об’єктів.

 

Джерело:skadnews.in.ua

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *