Водоканал прокоментував відключення боржників

Відключення абонентів від послуг, що надає водоканал – для нас завжди небажаний, але вимушений крок. Заборгованість абонентів ставить під загрозу роботу підприємства та якість водопостачання і водовідведення у місті в цілому.

На сьогодні заборгованість за надані Водоканалом послуги досягла критичної межі та складає 112 700 000 грн: 52 000 000 – абоненти фіз.особи, 1 700 000 – житлові організації, 59 000 000 – борг Держави із компенсації різниці у тарифах.

У зв’язку із заборгованістю Водоканал не може своєчасно розраховуватися з постачальником електроенергії та сплачувати податки. Це призводить до виникнення штрафних санкцій. Для того, щоб запобігти штрафним санкціям та не ставити під загрозу безперебійність забезпечення водою мешканців міста, підприємство змушено йти на непопулярні та складні кроки. З колективом Водоканалу було проведено зустріч та досягнута домовленість про тимчасову незручність – щоб заробітна плата працівників виплачувалась не одноразово, а частинами. Це необхідно для перекриття недоотриманих від абонентів коштів для розрахунку за енергоносії та податки. Адже при виникненні боргу, крім штрафів, Херсонобленерго в будь-який час може відключити електропостачання на насосних станціях, що ставить під загрозу водопостачання всього міста, що особливо небезпечно в жарку пору року.

Щодо ситуації із гуртожитком по вул. Ушакова 62-а.

Загальна сума боргу (станом на 08.06.2017) складає 94 470 грн. Борг накопичувався із вересня 2016 року. Мешканці отримували попередження про відключення в січні та березні 2017 року (копії додаються). В березні від мешканців на адресу Водоканалу був надісланий гарантійний лист щодо оплати послуг в квітні, але цього не відбулось (копія листа додається).

У квітні суд прийняв рішення про примусове стягнення боргу (копія рішення суду додається). Розуміючи, що арешт банківських рахунків ОСББ паралізує процеси життєдіяльності, Водоканал замість примусового стягнення боргу частково обмежив послугу. Це дає змогу жителям користуватися водою, а послуги щодо водовідведення можна виконувати за допомогою санітарного транспорту.

Хочу зазначити, що Водоканал завжди йде назустріч абонентам, які опинилися у складному становищі (за наявності боргу від 3 місяців можна укласти договір реструктуризації).

Крім того, хочу додати, що, на жаль, деякі політики, звикли піаритися на складних для мешканців міста ситуаціях. Тому просимо ЗМІ у виникненні будь яких питань, пов’язаних із діяльністю Водоканалу звертатися до прес-служби підприємства (Тетяна Яковенко: (095)838-33-15, khersonvodokanal@gmail.com). Ми гарантуємо оперативне надання інформації з будь- яких питань.

Керівник МКП “Херсонводоканал” Михайло Чемерис

Share Button