Воїни АТО беруть приклад з ветеранів Другої світової війни

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні сьогодні, 9 травня, у Херсоні розпочався з урочистої ходи за участі ветеранів, особового складу Херсонського гарнізону, курсантів Херсонської морської державної академії, Херсонського морехідного училища, правоохоронців, воїнів АТО, ветеранів Афганістану, керівництва обласної ради, ОДА, міської влади, депутатів обласної та міської ради, народного депутата України Олександра Співаковського, представників трудових колективів, мешканців області.

 

Воїни АТО беруть приклад з ветеранів Другої світової війни


Хода розпочалася від площі перед Херсонським академічним музично-драматичним театром імені Куліша. Тут зранку вишукувалися військові та курсанти, було зачитано вітання Міністра оборони України з нагоди 71-річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Серед тих, хто прийшов, щоб взяти участь в урочистостях – багато родин з дітьми. Люди прикрасили одяг червоними маками, дівчатка були у віночках з маків, вплітали їх у коси, діти тримали у руках прапорці кольорів Державного прапору України.

Колона пройшла вулицями Херсона, її вітали херсонці та гості міста, лунали церковні дзвони.

 

Воїни АТО беруть приклад з ветеранів Другої світової війни


Урочистості у парку Слави, де зібралося близько 10 тисяч херсонців, відкрили під звуки оркестру марш-парадом. Очолили марш-парад ветерани, Почесні громадяни міста Херсон Дмитро Кирилович Перетяпко, Петро Іванович Ярковий, Володимир Петрович Казначеєв, Микола Михайлович Боня, Федір Іванович Загороднюк. У колоні марширували – воїни-ракетники Херсонської гвардійської зенітно-ракетної бригади, які несуть постійне бойове чергування, охороняючи небо Херсонщини, льотчики окремої бригади армійської авіації, особистий склад якої приймає участь в АТО та миротворчих місіях під егідою ООН, ветерани АТО, які захищали цілісність України на сході країни, курсанти Херсонської морської державної академії, яка виховала понад 52 тисячі висококласних морських фахівців, курсанти Херсонського морехідного училища рибної промисловості, яке з 1932 року підготувало більше 28 тисяч спеціалістів для рибного і транспортного флоту.

 

Воїни АТО беруть приклад з ветеранів Другої світової війни


Під час мітингу з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні виступаючі говорили про уроки минулого. Звертаючись до ветеранів з нагоди 71-річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, голова ОДА Андрій Гордєєв відзначив, що нині онуки та правнуки ветеранів знову змушені взяти до рук зброю і захищати Україну від іншої навали – зі Сходу. «Ті самі імперські амбіції, ті самі агресорські дії», — провів паралель голова ОДА. Він підкреслив: «Дуже символічно, що тут, поряд з нашими ветеранами, стоять учасники бойових дій в зоні АТО. Ваш приклад надихає нас всіх на перемогу», — сказав голова ОДА. «Руслан Сторчеус, Максим Жеков, Влад Ковальов і багато інших пішли на передову добровольцями у перших рядах, розмовляючи російською мовою», — відзначив Андрій Гордєєв.

Він підкреслив, що необхідне єднання – незважаючи на мову, національність та віросповідання. «Заради наших дітей ми маємо усвідомити – лише в єдності наша сила», — сказав голова ОДА. Слава воїнам ветеранам – Другої світової війни, слава воїнам-інтернаціоналістам, слава воїнам, які сьогодні боронять Україну! Слава Україні! – так закінчив свій виступ голова ОДА.

 

Воїни АТО беруть приклад з ветеранів Другої світової війни


У цей день ми згадуємо подвиг наших батьків, згадуємо ті жертви, втрати, які зазнала наша країна, відзначив міський голова Херсона Володимир Миколаєнко. За його словами, треба казати сьогодні про те, що ідеологія нацизму має різне обличчя. «І сьогодні, як ніколи, є загроза, бо поруч з нами знаходяться окупаційні війська. Мабуть, жодна країна в світі не знає стільки про неволю, як Україна», — сказав міський голова. Він нагадав про те, що відбувається на сході України, у Криму, про біженців. Акцентував увагу на показові політичні процеси в Росії над українськими патріотами. Міський голова переконаний: Україна здобуте перемогу і жодного окупанта на українській землі не буде.

 

Воїни АТО беруть приклад з ветеранів Другої світової війни


«Цей день завжди викликає у нас почуття гордості за те, що наш народ переміг», — відзначив Володимир Куций, воїн-інтернаціоналіст, голова Херсонської міської ради ветеранів. Він підкреслив, що сьогодні херсонці прийшли на місце, яке є дійсно святим для кожного – тут похований Невідомий солдат.

Учасник АТО Євген Кохановський від імені воїнів, які захищають Україну на Сході та від всієї України подякував ветеранам за перемогу. «Ми беремо з вас приклад», — відзначив Євген Кохановський.


Учасники заходу вшанували пам’ять всіх загиблих у роки Другої Світової війни хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника Невідомому солдату, пам’ятного знаку на честь загиблих в зоні АТО захисників України та на Алеї Героїв.
 

Воїни АТО беруть приклад з ветеранів Другої світової війни
Воїни АТО беруть приклад з ветеранів Другої світової війни
Воїни АТО беруть приклад з ветеранів Другої світової війни
Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *