Вже в цьому році у Лазурному збудують сучасну тренувальну базу з легкої атлетики

27 березня у приміщенні креативного простору «Hubway» у Херсоні за участі депутат Херсонської обласної ради Андрія Путілова, Міністра молоді та спорту України Ігора Жданова, голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва відбулася презентація будівництва спортивного інфраструктурного об’єкту в форматі державного-приватного партнерства на морському узбережжі області, інформує видання “Нова Медиа”.

Вже в цьому році у Лазурному збудують сучасну тренувальну базу з легкої атлетики

Також на заході були присутні генеральний секретар федерації легкої атлетики України Михайло Медведь, спортсмени Херсонщини тощо.


Сторони: – Міністерство молоді і спорту України в особі Міністра молоді та спорту Ігоря Жданова; – Федерація легкої атлетики України в особі Генерального секретаря Федерації Михайла Ведмідь; – Херсонська обласна державна адміністрація в особі голови ХОДА Андрія Гордєєва; – ТОВ «Прибережний» в особі директора Ігоря Панфьорова.

Меморандум було підписано в рамках державної Програми підтримки та розвитку фізичної культури і спорту на період до 2020 року. Глава 8 Програми присвячена розвитку спортивної інфраструктури, в тому числі шляхом будівництва і модернізації спортивних споруд із залученням коштів інвесторів.

Інвестиційний проект Херсонської області відображений у Програмі і отримав державну підтримку. Кожна зі сторін бере на себе зобов’язання: – розвивати легкоатлетичні види спорту; – сприяти формуванню Олімпійського резерву України з легкої атлетики; – сприяти створенню на території ТОВ «Прибережний» спортивної інфраструктури європейських стандартів. – встановлювати державно-приватне партнерство і покращувати спортивну інфраструктуру, розвивати, популяризувати фізичну культуру і спорт як запорука здоров’я нації; – сприяти формуванню позитивного іміджу України на світовій арені. Проект спортивного об’єкту:

Зокрема в 2018 році на території ТОВ «Прибережний» за рахунок коштів інвестора в експлуатацію буде здано Спортивне ядро: – легкоатлетична доріжка на 4 смуги і спринтерська доріжка на 6 смуг; – 2 сектора ігрових багатофункціональних майданчиків, сектори для стрибків; – футбольне поле зі штучним покриттям. Саме про це під час презентації розповів Андрій Путілов. Відеозапис презентації тут:

Переваги моделі приватного і державного партнерства: – більш швидка реалізація масштабних спортивних інфраструктурних проектів; – зняття фінансового навантаження з держави за рахунок того, що бізнес бере на себе витрати по інвестуванню та подальшого утримання спортивного об’єкта; – створення нових робочих місць та збільшення надходжень податків, розвиток суміжних галузей економіки, як на етапі будівництва і модернізації, так і на етапі експлуатації об’єкта; – поліпшення якості послуг, що надаються для спортсменів, поява конкуренції на ринку спортивних послуг; – можливість розвивати професійний і любительський спорт, формувати олімпійський резерв спортсменів; – відсутність корупційної складової і ризиків для бюджету; – гарантована реалізація Державної цільової програми розвитку фізичної культури і спорту на європейському рівні; – зміцнення іміджу України на світовій арені. Даний проект стане прикладом реалізації моделі приватного і державного партнерства в Україні.

Будівництво проекту здійснюється у рамках державної програми підтримки та розвитку фізичної культури і спорту на період до 2020 року.
«Відновлення спортивної інфраструктури України – одне з основних завдань, які я поставив перед собою як Міністр. З боку держави ми зробимо все для підтримки подібних ініціатив», – повідомив Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов.

«Зацікавленість у здоровому образі життя зі сторони суспільства спонукає владу розвивати спортивну інфраструктуру області: будувати майданчики, створювати комплексні об’єкти, сприяти розвитку водного спорту тощо. Ідея створити на морі сучасний тренувальний заклад для спортсменів з усієї країни – безумовно, успіх, адже охоплення населення спортом без створення відповідної інфраструктури неможливе», – наголосив голова обласної державної адміністрації області Андрій Гордєєв.

Керуючись взаємним бажанням розвитку, популяризації та пропаганди фізичної культури і спорту як запоруки здоров’я громадян, Міністерство молоді та спорту України, Херсонська обласна державна адміністрація, Федерація легкої атлетики України та представник бази відпочинку, на якій збудують спортивний об’єкт, підписали меморандум про співробітництво. Координатором зазначеного проекту є депутат Херсонської обласної ради Андрій Путілов.

Share Button