«Я не дозволю провокаторам зупинити розвиток Херсонщини» – голова облради

«Я не дозволю провокаторам зупинити розвиток Херсонщини, яка обрала для себе європейський шлях», – запевнив голова Херсонської обласної ради Андрій Путілов.

Він нагадав: «Мешканці більше 50 сіл та селищ на Херсонщині вже виявили бажання об’єднатися у 17 окремих територіальних громад. Цей процес вже не спинити, але такі спроби є».

«У червні 2016 року на сесії обласної ради була зроблена спроба розглянути питання скасування Перспективного плану об’єднання територіальних громад Херсонської області, який був схвалений сесією обласної ради та затверджений Постановою Кабміна у минулому році. Всі розуміють, що це – проект, базис, в який, за бажанням громад, можна вносити зміни. Тим не менш, є певні спекуляції на цьому. Спроба відмінити План не вдалася. Проект рішення, внесений депутатом Юрієм Одарченком, не набрав необхідної кількості голосів. Відповідно до Регламенту, дане питання не може виноситися на сесію обласної ради найближчі 6 місяців. А спроби, всупереч Регламенту, закону України, знову винести це питання на розгляд сесії обласної ради, можуть призвести до дестабілізації ситуації на Херсонщині, бо підривають довіру людей до реформ, які проводить влада», – відзначив Андрій Путілов.

на сайт фотка до інфи

Саме тому голова обласної ради наголошує: політики не мають права заради влади та власних амбіцій дестабілізувати ситуацію. «На жаль, реалізація реформи децентралізації на Херсонщині тісно пов’язана з політикою, триває системне формування негативного ставлення до реформ, розхитування громадської думки, а це небезпечні симптоми для прикордонної з окупованим Кримом області», – каже Андрій Путілов.

Про це йшлося під час ініційованого Путіловим брифінгу, який пройшов 31 серпня в Українському кризовому медіа-центрі у Києві. Наразі, голова облради відзначив, що на даний момент ситуація в області під контролем.

У своєму коментарі, Сергій Шаршов, директор Департаменту місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарстваУкраїни, назвав «дивною» ситуацію, яка склалася в Херсонській області. «Сьогодні на виході ми маємо близько двадцяти об’єднаних територіальних громад, обласна рада відстоює спільні інтереси територіальних громад. Виникає питання: які ж вона спільні інтереси відстоює? В тому випадку, коли буде скасований перспективний план, такі об’єднані громади не отримають прямих бюджетних стосунків з Державним бюджетом і не отримають відповідних повноважень і відповідного фінансового забезпечення під виконання цих повноважень. Дивна ситуація», – каже Сергій Шаршов.

На думку Анатолія Ткачука, директора з науки і розвитку Інституту громадянського суспільства, одна з партій взяла на щит ідею не допустити на обласному рівні створення реального самоврядування.

Раніше було запущено вірус в обласні ради про прийняття рішення про перехід на розподіл повноважень між Києвом і областю на договірну основу. «Це навіть не федералізація, а конфедерація», – каже А.Ткачук. «Сьогодні ініціювання скасування перспективного плану – із цієї серії. Це – вірус», – пояснив А.Ткачук.

Скасування плану обласною радою нічого крім політичних хвиль не несе – це один із елементів дестабілізації ситуації, відзначив він. «Політики мають чітко усвідомлювати свою відповідальність за ситуацію в області», – вважає Путілов. Він закликав усіх депутатів до конструктивної роботи задля Херсонщини.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *