За 1 квартал 2017 року АМКУ забезпечило економічний ефект у сумі 445,770 тис.грн

Протягом I кварталу 2017 року до Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України надійшло 43 заяви, переважна більшість яких отримана від фізичних осіб щодо діяльності монополістів на ринках енерго-, тепло-, газо- та водопостачання і водовідведення, інформує сайт відомства.

За зазначений період часу Відділенням розглянуто 42 заяви, за результатами розгляду 9 із них встановлено ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

За I квартал 2017 року Відділенням розглянуто 9 справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладено на порушників законодавства штрафні санкції на суму 109,600 тис. грн, сплачено порушниками до державного бюджету штрафів та пені 84,045 тис. грн.

За результатами розгляду справ припинено 10 порушень законодавства про захист економічної конкуренції. На виконання рекомендацій адмінколегії Відділення припинено 9 діянь, які містили ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції. Найбільшу питому вагу із припинених порушень займають порушення у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем – 32%, антиконкурентні дії органів влади та місцевого самоврядування – 37%, недобросовісної конкуренції – 21%.

Одним із показників ефективності діяльності територіального підрозділу Антимонопольного комітету України є розмір економічного ефекту від припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції (дій, які містять ознаки порушень).

Економічним ефектом є економія витрат фізичних чи юридичних осіб на придбання товарів, економія витрат бюджетів різних рівнів, або недопущення збільшення таких витрат, отриманих в результаті припинення органом Комітету порушень та дій, які мають ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Так, завдяки вжитим заходам за I квартал 2017 року Відділенням забезпечено економічний ефект у сумі 445,770 тис.грн

 

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *