За приховування зарплати керівнитцва клерк облради отримав штраф

Його оштрафували на 425 гривень.

Винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 212-3 Кодексу України про адмінправопорушення Херсонський міський суд визнав головного спеціаліста відділу документообігу, контролю та забезпечення діяльності керівництва виконавчого апарату Херсонської обласної ради Федора Кіяницю. На нього було накладене адміністративне стягнення у вигляді штрафу розміром 25 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 425 гривень.

Про це повідомила регіональна представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Херсонській області Лілія Афанасіаді.

Протокол про адміністративне порушення щодо Федора Кіяниці Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини підготував ще 11 лютого.  Його було складено після перевірки за зверненням власного кореспондента газети “Новий день” Олега Батуріна щодо ненадання Херсонською облрадою інформації щодо зарплати та відряджень у 2018 році голови постійної комісії з питань бюджету та фінансів Херсонської облради, депутата облради від “Опозиційного блоку” Павла Філіпчука. Таким чином Херсонська облрада порушила Закон України “Про доступ до публічнохї інформації”.

Що ж стосується інформації про рівень зарплати Павла Філіпчука, то отримати її вдалось лише після подання повторного запиту до облради. Загалом за минулий рік діяльність цього народного обранця обійшлась платникам податків у 578 798 гривень. У середньому в 2018 році за кожен робочий день він отримував 2 135 грн. зарплати і різних видів додаткових нарахувань, включно з щедрими преміальними. Приміром, у жовтні він отримав 116 026 грн., а в грудні — 68 622 грн.

Нагадаємо, що зарплати найвищіх посадовців країни є суттєво меншими. Приміром, Президент України Петро Порошенко в минулому році отримав зарплату у 336 000 грн., яку всю до копійки перерахував на благодійні цілі. А зарплата прем’єр-міністра Володимира Гройсмана становила за 2018 рік 356 961 грн. 31 коп.

Джерело

Share Button