Заступник голови ХОДА Балонь розповів про медичну реформу

Вчора у студії філії ПАТ НСТУ «Херсонська регіональна дирекція «Скіфія» заступник голови ОДА Андрій Балонь розповів про аспекти впровадження реформи у сфері охорони здоров’я на Херсонщині.

17 жовтня у першому читані Верховна Рада прийняла законопроект щодо проведення медичної реформи. Обговорення тривають, що пропонує Уряд цією реформою?

  • На Херсонщині ще в 2013 році розпочались реформи, тому що область була вже тоді готова стати на стежку реформи застарілої системи охорони здоров’я. Ми розпочали одні з перший, тому на сьогодні в області вже створено 4 госпітальні округи: в Херсоні, Генічеську, Таврійську і Бериславі. Нова система охорони здоров’я буде поділена на декілька ланок: первинна медико-санітарна допомога, вторинна і третина висококваліфіковані ланки допомоги. Сенс реформи у тому, що необхідно відновити і наблизити якісну, доступну і швидку медичну допомогу для усіх мешканців, особливо сільської місцевості.

Чи буде відбуватись закриття медичних закладів у зв’язку з реформою?

  • Це все чутки, про це ніколи не йшлось і не було умовою реформи. Жоден медичний заклад не може бути закритий. Зараз в області функціонує 348 ФАПів (фельдшерско-акушерских пунктів). Додатково планується відкрити ще 60 пунктів. Щодо екстреної медичної допомоги, то у нас створений єдиний центр для керування усіма об’єктами швидкої медичної допомоги та функціонує достатня кількість пунктів.

Заступник голови ХОДА Балонь розповів про медичну реформу

Екстрена медична допомога стане вартувати коштів?

  • Це питання цікавить багатьох, але ні. Цей вид медичної допомоги залишиться безкоштовним для усіх українців.

Який наступний крок після створення госпітальних округів?

  • Зараз відбувається процес формування госпітальних рад. Це дорадчий колегіальний орган, який створюється для сприяння у реалізації реформи на місцях. Вони формуватимуться за ініціативи громад, куди ввійдуть як фахівців медичної сфери, так і громадськість. Фахівці Департаменту охорони здоров’я ОДА вже здійснили декілька виїздів у райони, щоб пояснити механізм створення таких рад. 20 жовтня відбудеться такий виїзд у Генічеський район.
Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *