Заява спілки журналістів щодо вчинків деяких представників влади Херсонської області

ЗАЯВА
секретаріату Херсонської обласної організації
Національної спілки журналістів України

Журналістська спільнота Херсонщини обурена зухвалими, брутальними порушеннями з боку органів влади прав на журналістську діяльність, передбачених законодавством України.

Так, 30 серпня на зібранні депутатів, які мали ініціювати проведення позачергової сесії обласної ради, перший заступник голови облради Василь Зеленчук за «одностайної» підтримки присутніх запропонував журналістам покинути депутатське засідання, щоб «поспілкуватися без преси». При цьому процедура видворення журналістів супроводжувалася образливими коментарями з боку народних обранців. І це не поодинокий випадок.

Стає тенденцією, коли керівники і представники обласної влади на «незручні» запитання журналістів під час публічних заходів замість конкретної відповіді демонструють роздратування на зразок поради «вийти з диванної сотні, стати до посади і наводити порядок». Замість ділового, конструктивного спілкування з працівниками ЗМІ розмова переводиться в площину принизливого словоблудства. На адресу журналістів часом звучать образливі, нецензурні лайки з вуст наших обранців обласної чи міської влади.


У зв’язку з цим вважаємо за необхідне нагадати депутатам і очільникам місцевих Рад, державних органів про відповідальність за навмисне перешкоджання: законній професійній діяльності журналістів, вільному отриманню, використанню (публікацію) та зберіганню інформації, відвідуванню органів влади місцевого і регіонального самоврядування, відкритому здійсненню записів, у тому числі і з застосуванням будь-яких технічних засобів, за винятком випадків, передбачених законом. Також передбачена відповідальність за переслідування посадовими особами чи групою осіб за попередньою змовою за критику.


Свобода слова , вільний доступ суспільства до інформації про діяльність органів влади стають однією з головних цінностей демократичного суспільства тільки тоді, коли можновладці не лише говорять про неї з трибун, а й свято сповідують її у своїй повсякденній діяльності, не закриваючи перед журналістами дверей, не принижуючи їх професійної гідності.

 

Опубліковано членом НСЖУ Любов’ю Лагутенко у соціальній мережі

Share Button