Знімати мера Каховки передумали

Каховський журналіст Олег Батурін у соціальній мережі:

«На позачергову сесію Каховської міської ради, на яку виносилося одне питання — подолання вето міського голови на рішення міськради “Про висловлення недовіри міському голові Андрію Дяченку” — сьогодні прийшов лише один депутат. Висловлювати недовіру очільнику міста депутати передумали.

Як депутати недовіру оголошували:

26 січня з подачі депутата міськради від Опоблока Максима Долі депутати наполягали на ТЕРМІНОВОМУ включенні питання про недовіру до порядку денного чергової сесії. Настільки наполягали, що зірвали сесію (депутати від «Опоблоку», «Батьківщини», «Самопомочі» не захотіли затверджувати порядок денний без данного питання).

Питання про недовіру було винесено на чергову сесію Каховської міськради 23 лютого. Проте за пропозицією самих депутатів його розгляд перенесли на місяць.

30 березня на сесії це питання зрештою було прийняте. Проте двомісячна «підготовка» ні до чого не призвела. Депутати навіть не потрудилися хоч якось обгрунтувати це рішення. Як свідчить його текст, все, що вони інкримінували міському голові — порушення ним якихось усних домовленостей чи вказівок депутатів. Про існування ст. 59 ч. 1 Закону “Про місцеве самоврядування в Україні”, яка чітко визначає, що міськрада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інши акти у формі рішень депутати на чолі з секретаркою Лілією Дроздік або не здогадувалися або просто не хотіли знати. Цілковита юридична безграмотність народних обранців узяла верх.

На рішення міськради міським головою було накладене вето. Його подолати депутати мали шанс на сьогоднішній позачерговій сесії міськради. Але чомусь передумали».

 

Share Button