Зовнішня торгівля товарами та послугами м. Херсон у І кварталі 2019 року

Головним управлінням статистики підведені підсумки діяльності підприємств м.Херсон у сфері зовнішньої торгівлі товарами та послугами за січень–березень 2019 року.

Зовнішньоторговельні операції товарами підприємства міста здійснювали з партнерами 77 країн світу.

На зовнішній ринок поставлено товарів на суму 44,9 млн.дол. США, що на 13,2% більше, ніж за січень–березень 2018 року. Імпорт товарів зменшився на 39,2% і склав 21,8 млн.дол.

Найбільші обсяги експортних поставок здійснювались до Туреччини – 32,3% до загального обсягу експорту, Нідерландів – 10,8%, Великої Британії – 9,1%. Найбільшу питому вагу у загальному обсязі імпорту мали: Китай – 17,7%, Туреччина – 14,6%, Білорусь – 12,5%.

Основу товарної структури експорту м.Херсон складали продукти рослинного походження та недорогоцінні метали та вироби з них; в імпорті товарів найбільша питома вага припадала на поставки механічного та електричного обладнання, полімерних матеріалів, пластмаси та вироби з них, деревини і виробів з деревини.

Обсяг експорту зовнішньої торгівлі послугами м.Херсон за січень–березень 2019р. становив 6,2 млн.дол. США і збільшився порівняно з січнем–березнем 2018р. на 47,8%, обсяг імпорту становив 2,5 млн.дол. і збільшився у 5,3 раза. Зовнішньоторговельні операції послугами підприємства м.Херсон здійснювали з партнерами 58 країн світу.

Основними партнерами серед країн в експорті послуг були Ліберія, на яку припадало 15,8% від загального обсягу експорту, Туреччина (14,1%), Велика Британія – 7,0%.

Основними партнерами серед країн в імпорті послуг були Російська Федерація та Туреччина.

У структурі зовнішньої торгівлі послугами в експорті переважали послуги з ремонту та технічного обслуговування, що не віднесені до інших категорій, транспортні послуги; в імпорті – роялті та інші послуги, пов’язані з використанням інтелектуальної власності.

Share Button